Termin: Styczeń, Luty
Narty czy snowboard: Snowboard
W programie: zawody
Terminy: 25.01, 1.02, 8.02, 15.02, 1.03
{loadmodule mod_custom, zawody feryjne lista kursów}
Czas trwania: 1 dzień (sobota)

TERMIN: każda sobota ferii 2025 (poza XIII Pucharem Misia Stramusia - 22.02)

MIEJSCE

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI

WARUNEK UCZESTNICTWA W ZAWODACH - SAMODZIELNA JAZDA

Kurs podstawowy 6 dni

Poziom: średnio-zaawansowany, zaawansowany
Czas trwania: 1 dzień (sobota)

TERMIN: każda sobota ferii 2025 (poza XIII Pucharem Misia Stramusia - 22.02)

MIEJSCE

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI

WARUNEK UCZESTNICTWA W ZAWODACH - SAMODZIELNA JAZDA

Kurs podstawowy 6 dni

11:00-11:30 Odbiór koszulek/numerów startowych - biuro szkoły
11:30-13:00 Spotkanie z instruktorami, oglądanie trasy slalomu z instruktorami. Zawody o Puchar Farii Zimowych 2024 – SLALOM GIGANT (po przejeździe w zawodach rodzice odbierają dzieci)
13:00 Zakończenie zawodów, rozdanie pucharów dla zwycięzców, losowanie nagród spośród obecnych dzieci

Do pobrania: Regulamin zawodów o Puchar Ferii Zimowych 2016.pdf

Zasady udziału w zawodach

1. Zawody są organizowane dla dzieci "amatorów" nie będących członkami klubów.
  2. Dzieci w poszczególnych kategoriach i grupach zostaną przekazane instruktorom.
  3. Wraz z instruktorami zostanie przeprowadzona rozgrzewka i wspólny próbny zjazd po slalomie gigancie - oglądanie trasy - aby dzieci wiedziały jak pojechać.
  4. Na starcie z dziećmi mogą przebywać tylko i wyłącznie instruktorzy Szkoły STRAMA.
  5. Dziecko, aby mieć zaliczony przejazd w zawodach, musi prawidłowym torem pokonać trasę slalomu. Za każdą ominiętą lub nieprawidłowo przejechaną bramkę - przeszkodę cross zostanie doliczone dodatkowe 5 sekund.
  6. W zawodach zwycięża osoba, która prawidłowo przejeżdżając uzyskała najlepszy czas przejazdu.
  7. Każdy może wystartować w zawodach tylko jeden raz. Powtarzanie przejazdu jest możliwe tylko w sytuacji, w której z powodów technicznych zawinił organizator.
  8. Podczas zawodów pobyt rodziców i opiekunów na trasie slalomu jest zabroniony. Widzowie i opiekunowie mogą znajdować się tylko w wyznaczonych strefach na trasie lub na mecie.
  9. Czas przejazdu zostanie zapisany na tablicy wyników.
  10. Istnieje obowiązek posiadania kasku.

Zgłoszenia można dokonywać:

• osobiście w biurze Szkoły STRAMA (ul. Balzera 28, Zakopane) - codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00
  • telefonicznie pod numerami tel: 18 20 116 46 , 18 20 114 41

Podczas zgłoszenia należy udokumentować datę urodzenia dziecka. W przypadku zgłoszenia on-line lub telefonicznego dokument należy okazać w momencie odbioru nr. startowego.

Odbiór numerów startowych

Numer startowy można odebrać w sobotę od godziny 11:00 do 11:30 w biurze szkoły STRAMA obok recepcji

Rozpoczęcie zawodów o godzinie 11:30, wszystkie dzieci od 11:30 do momentu zakończenia przejazdu znajdują się pod opieką instruktorów.

Klasyfikacja i nagrody

W każdej kategorii zostanie przeprowadzona klasyfikacja w grupach dziewcząt i chłopców. Każde dziecko otrzymuje medal za udział. Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostanie rozdany puchar dla zwycięzcy i medale za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii.

Na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników startujących w zawodach zostaną rozlosowane wartościowe nagrody rzeczowe.

Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród odbywa się w każdą sobotę ferii po zakończeniu zawodów. Planowane ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców godzina 13:00.

Kategorie wiekowe

Zawody snowboardowe organizowane są dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat w 7 kategoriach wiekowych z podziałem na: dziewczęta i chłopców

• I 2017 i młodsze
  • II 2016
  • III 2015
  • IV 2014
  • V 2012-2013
  • VI 2010-2011
  • VII 2008-2009

Wszystkie dzieci muszą znajdować się pod opieką rodziców lub opiekunów. Start w zawodach odbywa się na odpowiedzialność rodziców i opiekunów. Organizator posiada ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie uczestnika od NNW jest dobrowolne i znajduje się w gestii rodzica lub opiekuna.

Reklamacje i protesty dotyczące wyniku

Istnieje możliwość składania uzasadnionych reklamacji i protestów. Protest powinien być złożony na piśmie nie później niż 15 min po zakończeniu zawodów w biurze szkoły STRAMA. Opłata za rozpatrzenie protestu 80zł

• trening w dniu zawodów przed startem w zawodach
  • udział w zawodach