182011646 / 1820 63 813 szkolastrama@nosal.pl
Dla narciarzy

REKREACJA od rocznika 2016 i młodsi do rocznika 2006, KLUB od rocznika 2016 i młodsi do rocznika 2010 (klub i rekreacja z podzialem na dziewczynki i chlopców).

Dla snowabordzistów

W kategorii OPEN z podzialem na dziewczynki i chlopców od rocznika 2013 i młodsi do rocznika 2006

15 lutego 2020

treningi 14 lutego od godziny 15:00

ZAKOPANE - NOSAL
Centrum Szkoleń Narciarskich
ul. Balzera 30

Slalom SkiCross - rejestracja online

Slalom Snowboard - rejestracja online

Puchar Rodzinny - zgłoszeń można dokonywać osobiście w dniu zawodów tj. 15.02 (sobota) od godziny 11:00 do 12:30 w namiocie Szkoły STRAMA znajdującym się obok szkoły narciarskiej.

Puchar Misia Stramusia jest uwieńczeniem kilku tygodni szkoleń i kursów feryjnych oraz doskonałą okazją do zaprezentowania przez dzieci zdobytych umiejętności narciarskich i snowboardowych.

W Pucharze mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Dzieci, w zależności od dyscypliny w której startują, klasyfikowane są w odpowiedniej kategorii wiekowej, a młodzi narciarze są dodatkowo podzieleni na zawodników w kategorii KLUB oraz REKREACJA. Zawodnicy będą rywalizować o jedno z trzech miejsc na podium w każdej kategorii z podziałem na chłopców i dziewczynki. Zawody odbywają się w formule narciarski Ski Cross oraz slalom snowboard. Są to jedne z największych zawodów dla dzieci w Polsce z bardzo atrakcyjnym pakietem nagród dla zwycięzców oraz bogatym programem artystycznym dla wszystkich uczestników! Do zobaczenia 15 lutego pod Nosalem!

Od kilku lat zawodom Pucharu Misia Stramusia towarzyszy również Puchar Rodzinny, w którym mogą startować duety reprezentowane przez dziecko do lat 14 oraz jednego rodzica. Rywalizacja zespołowa odbywa się na specjalnie ustawionym torze i polega na tym, że rodzic biegnie na rakietach śnieżnych po slalomie w górę stoku, gdzie czeka gotowe do startu dziecko. Dotykając ręką dziecko, daje mu sygnał do startu i młody zawodnik na nartach lub snowboardzie zjeżdża w dół, w momencie przejechania linii mety czas automatycznie się zatrzymuje. Zawody odbywają się z podziałem na pięć kategorii wiekowych (decyduje wiek dziecka). Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostaną rozdane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników startujących w zawodach zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Jest to bardzo widowiskowa, pełna emocji i zabawy konkurencja. Obowiązuje limit miejsc startowych, więc należy się spieszyć z zapisami!

Trening przed zawodami

W piątek 14.02 odbędą się treningi po slalomie ski cross z przeszkodami:

kategorie REKREACJA 15:00 - 17:00 pod okiem instruktorów szkoły STRAMA,

kategorie KLUB 15:00 - 16:00 pod okiem trenerów

kategorie SNOWBOARD 16:15 - 17:15 pod okiem instruktorów szkoły STRAMA i trenerów

Trening ma na celu zapoznanie uczestników IX Pucharu z trasą sobotnich zawodów. Dzieci będą miały także możliwość rozgrzewki na slalomie cross w sobotę tuż przed zawodami.

Nagrody dla każdego

Każde dziecko biorące udział w zawodach zostanie nagrodzone i weźmie udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród.

Poza pięknymi pucharami i medalami oraz nagrodami za udział, spośród wszystkich startujących w zawodach zostaną rozlosowane ciekawe i wartościowe nagrody. Na zawodach dla dzieci nie może zabraknąć słodkich niespodzianek, którymi Miś Stramuś będzie obdarowywał dzieci.

Atrakcje poza narciarskie w trakcie IX Pucharu

Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji poza narciarskich na świeżym powietrzu między innymi:

- gry i zabawy edukacyjne związane z bezpieczeństwem na stoku realizowane przez komisariat Policji w Zakopanem

- atrakcje i animacje na śniegu oraz multimedialne gry i zabawy Wawel Truck w mobilnej strefie słodkości

- strefę Term Gorący Potok

- zabawy i atrakcje na śniegu przygotowane przez Szkołę STRAMA

Kim jest Miś Stramuś

Miś Stramuś to przyjaciel dzieci i patron programu szkoleniowego 6 Odznak Misia Stramusia oraz akcji edukacyjnej Bezpiecznie na stoku z Misiem Stramusiem prowadzonych przez Szkołę Strama.

Miś mieszka w chatce pod Nosalem. Od najmłodszych lat jeździ na nartach i bardzo to lubi, dlatego każdej zimy przechadza się między trasami, uczy i dopinguje jeżdżące na nartach dzieci. W tym roku Stramusiowi spodobał się również snowboard, więc dopinguje dzieci do podjęcia wyzwania i spróbowania nowej dyscypliny sportu! Przed startem zawodów wraz z instruktorami i opiekunami poprowadzi rozgrzewkę dla dzieci oraz nauczy je podstawowych ćwiczeń, które pozwolą dobrze przygotować się do zjazdów i uniknąć ewentualnych kontuzji.

Miś Stramuś będzie towarzyszyć dzieciom i mocno trzymać za nie kciuki, a przede wszystkim wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.

Miś Stramuś

Zawody pełne atrakcji

Puchar Misia Stramusia to święto dzieci oraz moc atrakcji narciarskich przygotowanych przez organizatorów pod Nosalem.

Zawodom towarzyszy Puchar Rodzinny, czyli corocznie wyczekiwane zmagania rodzinnych duetów

Galerie z poprzednich Pucharów Misia Stramusia

Zobacz galerie

VIII PUCHAR MISIA STRAMUSIA

VII PUCHAR MISIA STRAMUSIA

VI PUCHAR MISIA STRAMUSIA

VI PUCHAR MISIA STRAMUSIA - ŚLIZG

Każde dziecko za udział w zawodach otrzymuje nagrodę, medal i dyplom. Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii dodatkowo zostaną rozdane puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników startujących w zawodach zostaną rozlosowane wartościowe nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród odbędzie się w dniu 15.02.2020 r. (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich i Snowboardowych NOSAL. Wylosowana nagroda może zostać przyznana tylko i wyłącznie dziecku obecnemu podczas losowania.

Głównymi sponsorami nagród w Pucharze Misia Stramusia jest firma VIKING oraz WAWEL.

Rozpoczęcie zawodów i start pierwszej kategorii godz. 10.00

Patronat honorowy: