18 20 116 46 / 600 412 202szkolastrama@nosal.pl
Termin: Grudzień, Marzec
Narty czy snowboard: Narty
W programie: pomiar prędkości, zdobywanie odznak, jazda po slalomie, zasady bezpiecznej jazdy, narciarski tor przeszkód, zawody
Czas trwania: 4 dni
początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany
Cena: 450 / 420 zł
Wiek: 4-14 lat
Terminy: 21-24.12, 1-4.03, 8-11.03
Kurs narciarski podstawowy dla dzieci - 4 dni
{loadmoduleid 179}

10,5 godziny szkolenia +2 godziny atrakcji

Czas trwania: 4 dni
Wiek: 4-14 lat

TERMIN:

Terminy: 21-24.12, 1-4.03, 8-11.03

 

Miejsce

Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

 

Poziom umiejętności

początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany

 

Polecamy

Kurs dla dorosłych

 

OBOWIĄZUJE

Posiadanie kasku narciarskiego

 

cena:
450 / 420 zł
Terminy: 21-24.12, 1-4.03, 8-11.03
Czas trwania: 4 dni
Wiek: 4-14 lat
Cena: 450 / 420 zł
 
Poziom: początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany
W programie: pomiar prędkości, zdobywanie odznak, jazda po slalomie, zasady bezpiecznej jazdy, narciarski tor przeszkód, zawody

10,5 godziny szkolenia +2 godziny atrakcji

Czas trwania: 4 dni
Wiek: 4-14 lat

TERMIN:

Terminy: 21-24.12, 1-4.03, 8-11.03

 

Miejsce

Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

 

Poziom umiejętności

początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany

 

Polecamy

Kurs dla dorosłych

 

OBOWIĄZUJE

Posiadanie kasku narciarskiego

 

Szkolenie narciarskie

Na czterodniowy kurs narciarski zapraszamy wszystkie dzieci w miesiącach poza feriami zimowymi (tj. grudzień, luty oraz marzec). Nasi instruktorzy pomogą początkującym kursantom postawić pierwsze kroki na nartach, a tym, którzy mieli już do czynienia z nartami, pomogą doskonalić swoje umiejętności.

Kurs zakończy się zdobyciem odpowiedniej dla prezentowanego poziomu umiejętności odznaki Misia Stramusia, zgodnie z opracowanym autorskim programem szkolenia dzieci na nartach.

Ostatnim etapem kursu jest start wszystkich dzieci w zawodach w slalomie gigancie. Po zakończeniu zawodów nastąpi uroczyste podsumowanie kursu oraz wręczenie dyplomów i upominków.

Autorski program szkolenia dzieci

Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA przygotowała autorski program szkolenia oraz doskonalenia techniki jazdy na nartach dla dzieci. Jest to pierwszy w Polsce autorski system szkolenia dzieci. Nasz program został przygotowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie naszej szkoły, ale także wynika z chęci dzielenia się nim z najmłodszymi miłośnikami narciarstwa.

Dziecięcy system szkolenia skierowany jest dla wszystkich chętnych w wieku 4-14 lat, zarówno dla dzieci które dopiero stawiają pierwsze kroki na nartach, jak i tych które chcą szlifować swoje umiejętności narciarskie.

 

Narciarski program
dla najmłodszych
składa się z 6 etapów:
etap 1 odznaki stramusia
Odznaka czerwona

Założenia: oswajanie z nartami, samodzielne poruszanie się na nartach, krótkie zjazdy z zatrzymaniem. Zjazdy bez kijków.

Wiek: 4 - 5 lat

Stok: łatwy - płaski lub narciarski ogródek dla dzieci

etap 2 odznaki stramusia
Etap II: odznaka niebieska

Założenia: samodzielne zjazdy pługiem po wyznaczonym torze, kontrola prędkości, wykonanie narciarskich ćwiczeń koordynacyjnych. Zjazdy bez kijków. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie

Wiek: 4 - 6 lat

Stok: łatwy - płaski

etap 3 odznaki stramusia
Etap III: odznaka zielona

Założenia: samodzielne zapięcie nart i wyjazd wyciągiem orczykowym, kontrola prędkości, umiejętność równoległego ułożenie nart w końcowej fazie skrętu. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: łatwy o średnim nachyleniu

etap 4 odznaki stramusia
Etap IV: odznaka brązowa

Założenia: poprawna pozycja narciarska, prawidłowe dociążanie i odciążanie nart. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: o średnim nachyleniu

etap 5 odznaki stramusia
Etap V: odznaka srebrna

Założenia: opanowanie skrętów równoległych i poprawna pozycja narciarska, koordynacja ruchów w skrętach o krótkim promieniu. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: średni o większym nachyleniu

etap 6 odznaki stramusia
Etap VI: odznaka złota

Założenia: umiejętność jazdy na krawędziach, poprawna pozycja narciarska, różnorodne formy jazdy na nartach, wszechstronność narciarska. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie

Stok: trudny o średnim i stromym nachyleniu

Poniedziałek

08:30-9:30 Odbiór pakietów kursowych

09:45 Spotkanie na stoku, podział na grupy szkoleniowe, rozgrzewka.

10:00-12:30 Szkolenie narciarskie

Wtorek

10:00-12:30 Szkolenie narciarskie, narciarski tor przeszkód dla dzieci, zasady bezpiecznej jazdy

13:00-14:00 Atrakcje dla dzieci

Środa

10:00-12:30 Szkolenie narciarskie, jazda po slalomie, pomiar prędkości

17:00-18:00 Atrakcje dla dzieci

Czwartek

09:30-12:00 Zdobywanie Odznak Misia Stramusia, zawody w slalomie gigancie

12:00-12:45 Przerwa na obiadek w Karczmie NOSAL

12:45-13:15 Jazda z instruktorami

13:30 Zakończenie kursu, rozdanie dyplomów oraz upominków

ROZGRZEWKA Z MISIEM STRAMUSIEM
Każde szkolenie rozpoczynamy rozgrzewką, która pomoże uniknąć bolesnych kontuzji, poprawi koordynację i pewność poruszania się na nartach. Małym uczniom towarzyszyć będzie najwierniejszy kibic - maskotka Miś Stramuś, który podczas szkolenia nie tylko będzie mocno trzymać kciuki, ale także wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.
NARCIARSKI TOR PRZESZKÓD
Prowadzimy profesjonalne, efektywne i atrakcyjne szkolenia dzieci w formie zabawowej z wykorzystaniem przeszkód oraz slalomu. Podczas wykonywanych zadań dzieci nawzajem motywują się i wspierają w dalszych ćwiczeniach.
ZAWODY NARCIARSKIE
Na zakończenie kursu dzieci zmierzą się w pierwszych w swoim życiu prawdziwych zawodach narciarskich. Przed zawodami instruktorzy organizują dla swoich grup trening, który ma na celu m. in. zapoznanie dzieci z trasą zjazdu.
6 ODZNAK MISIA STRAMUSIA
Narciarski program dla najmłodszych, przygotowany przez naszą szkołę, składa się z 6 etapów. Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Misia Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA.
OD PRZEDSZKOLA DO INSTRUKTORA
Nasza szkoła, jako pierwsza w Polsce, opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach, rekomendowany przez SITN PZN. Uczestnicy kursu po zdaniu egzaminu i osiągnięciu złotej odznaki, upoważnieni zostają do uczestnictwa w pierwszym etapie kursu na instruktora narciarskiego, pod warunkiem, że są w przedziale wiekowym 12-16 lat (kurs demonstratora).
 
ATRAKCJE I ANIMACJE

W każdy poniedziałek naszych małych sportowców zapraszamy na bajeczną podróż wraz z Teatrem Kultureska. Wtorek to czas na szalone zdjęcia w Stramusiowej fotobudce, a środa to dzień gier i cukierków, które czekają na dzieci w Wawel Trucku. Na czwartek Miś Stramuś zaplanował wieczór filmowy w Kinie Sokół. Niespodzianka – Stramuś samodzielnie wybrał dla swoich kursantów repertuar! W piątek dzielni narciarze i snowboardziści udadzą się na kulig, a w sobotę będą się bawić na śniegu, śpiewać, tańczyć…. Co tylko Miś Stramuś wymyśli!

OGRÓDEK MISIA STRAMUSIA
Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich plac zabaw. W Zimowym Ogródku Misia Stramusia maluchy bawią się na karuzelach pontonowych, elektrycznych bujakach oraz zjeżdżają na sankach. To miejsce gdzie dzieci mogą odpocząć po szkoleniu, ale również wspaniała alternatywa dla najmłodszych pociech, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z nartami.
DYPLOMY, MEDALE, PUCHARY
Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy za udział i ukończenie kursu narciarskiego, certyfikaty oraz odznakę zdobytego poziomu jazdy technicznej, firmowe upominki, a zwycięzcy zawodów puchary i medale.
NARCIARSKI INDEKS MISIA STRAMUSIA
Każde dziecko, które przystąpi do kursu feryjnego, otrzyma po piątkowym egzaminie z jazdy technicznej indeks Misia Stramusia, w którym odnotowywane będą jego postępy w szkoleniu narciarskim i informacje o zdanym egzaminie.
GADŻETY MISIA STRAMUSIA
Uśmiechnięty Miś Stramuś uwielbia dzieci i wspiera ich podczas pierwszych kroków na nartach. Po tygodniowym kursie dzieci nie mogą rozstać się z Misiem, dlatego Miś postanowił stworzyć swoją własną kolekcję zabawek, ubrań oraz drobnych gadżetów, aby dzieci mogły mieć Misia przez cały rok przy sobie.
 
banner
Co zawiera cena
 • szkolenie wg programu
 • ciepły napój każdego dnia i obiad w Karczmie Nosal (czwartek)
 • udział w zawodach i pomiarze prędkości
 • zdobywanie odznak
 • medal za udział w zawodach
 • indeks i nagrody za udział
 • puchary i nagrody dla zwycięzców zawodów
 • udział w losowaniu nagród dla dzieci i rodziców
 • atrakcje dla dzieci
Czego nie obejmuje
 • karnetu narciarskiego
 • wypożyczenia sprzętu

Dla początkujących polecamy zakup karnetu punktowego: koszt jednego przejazdu wynosi 2,20 zł.

Dla średnich i zaawansowanych narciarzy korzystny jest karnet "Karta Misia Stramusia 4 dni" ważna na czas trwania kursu w cenie 130 zł

*UWAGA: Ostatniego dnia rano, przed kursem, należy przedłużyć w kasie czas działania karty.

Cena i płatności

Cena: 450 zł

W przypadku rodzeństwa - drugie i każde kolejne dziecko: 420 zł

Kursy można opłacić on-line lub przelewem po wcześniejszej rezerwacji. Płatność gotówką za zarezerwowane kursy jest możliwa:

w biurze szkoły od godziny 9.00 do 18.00 w niedzielę oraz od godziny 8.30 do 9.30 przy odbiorze pakietów kursowych w poniedziałek

Płatność gotówką dotyczy posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz kursów wcześniej zaliczkowanych. W przypadku braku wcześniejszej rezerwacji dołączenie do kursu możliwe jest tylko w razie wolnych miejsc w grupach szkoleniowych.

Rejestracja online
cena kursu:
Cena: 450 / 420 zł
Rejestracja online
cena:
450 / 420 zł