18 20 116 46 / 600 412 202szkolastrama@nosal.pl
Termin: Styczeń, Luty
Narty czy snowboard: Narty
W programie: pomiar prędkości, zdobywanie odznak, jazda po slalomie, zasady bezpiecznej jazdy, narciarski tor przeszkód, zawody
Czas trwania: 6 dni
średnio-zaawansowany, zaawansowany
Cena: 870 / 820 zł
Wiek: 8-14 lat
Terminy: 18-23.01, 25-30.01, 1-6.02, 8-13.02, 15-20.02, 22-27.02
{loadmodule mod_custom,kurs jazdy sportowej lista kursów}

17,5 godziny szkolenia +6,5 godziny atrakcji i animacji

Czas trwania: 6 dni
Wiek: 8-14 lat

TERMIN:

Terminy: 18-23.01, 25-30.01, 1-6.02, 8-13.02, 15-20.02, 22-27.02

 

MIEJSCE

Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

 

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI

średnio-zaawansowany, zaawansowany lub od odznaki brązowej

 

POLECAMY

Kurs SKI Safari

 

OFERTA DLA RODZICÓW

Kurs narciarski dla dorosłych - 3 dni, Kurs snowboardowy dla dorosłych - 3 dni

 

OBOWIĄZUJE

Posiadanie kasku narciarskiego

 

cena:
870 / 820 zł
Terminy: 18-23.01, 25-30.01, 1-6.02, 8-13.02, 15-20.02, 22-27.02
Czas trwania: 6 dni
Wiek: 8-14 lat
Cena: 870 / 820 zł
 
Poziom: średnio-zaawansowany, zaawansowany
W programie: pomiar prędkości, zdobywanie odznak, jazda po slalomie, zasady bezpiecznej jazdy, narciarski tor przeszkód, zawody

17,5 godziny szkolenia +6,5 godziny atrakcji i animacji

Czas trwania: 6 dni
Wiek: 8-14 lat

TERMIN:

Terminy: 18-23.01, 25-30.01, 1-6.02, 8-13.02, 15-20.02, 22-27.02

 

MIEJSCE

Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

 

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI

średnio-zaawansowany, zaawansowany lub od odznaki brązowej

 

POLECAMY

Kurs SKI Safari

 

OFERTA DLA RODZICÓW

Kurs narciarski dla dorosłych - 3 dni, Kurs snowboardowy dla dorosłych - 3 dni

 

OBOWIĄZUJE

Posiadanie kasku narciarskiego

 

Szkolenie narciarskie
Uczestnicy biorący udział w kursie muszą być na poziomie średnim lub zaawansowanym. Celem kursu jest przede wszystkim doskonalenie jazdy na nartach pod kątem technicznym.

Podczas zajęć ćwiczymy jazdę po torach narciarskich wprowadzamy, także elementy jazdy sportowej po slalomie. W środę organizowany jest wyjazd do innego ośrodka narciarskiego gdzie będziemy trenować jazdę terenową i slalom gigant. W czwartek standardowo pomiar prędkości na wytyczonym torze. W piątek odbędzie się egzamin z jazdy technicznej, który ma na celu ocenę umiejętności i przyporządkowanie do odpowiedniego poziomu zaawansowania. Na zakończenie kursu dzieci wystartują w sobotę w zawodach w slalomie SKI CROSS.

Autorski program szkolenia dzieci

Wszystkie dzieci w wieku od 4 do 14 lat, niezależnie od tego czy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, czy potrafią już jeździć i chcą doskonalić technikę jazdy, objęte są naszym autorskim systemem szkolenia dzieci w jeździe na nartach.

Program ten został opracowany przez szkołę STRAMA i jesteśmy dumni, że byliśmy pierwszą szkołą w Polsce, która taki profesjonalny system szkolenia stworzyła.

Narciarski program
dla najmłodszych
składa się z 6 etapów:
etap 1 odznaki stramusia
Odznaka czerwona

Założenia: oswajanie z nartami, samodzielne poruszanie się na nartach, krótkie zjazdy z zatrzymaniem. Zjazdy bez kijków.

Wiek: 4 - 5 lat

Stok: łatwy - płaski lub narciarski ogródek dla dzieci

etap 2 odznaki stramusia
Etap II: odznaka niebieska

Założenia: samodzielne zjazdy pługiem po wyznaczonym torze, kontrola prędkości, wykonanie narciarskich ćwiczeń koordynacyjnych. Zjazdy bez kijków. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie

Wiek: 4 - 6 lat

Stok: łatwy - płaski

etap 3 odznaki stramusia
Etap III: odznaka zielona

Założenia: samodzielne zapięcie nart i wyjazd wyciągiem orczykowym, kontrola prędkości, umiejętność równoległego ułożenie nart w końcowej fazie skrętu. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: łatwy o średnim nachyleniu

etap 4 odznaki stramusia
Etap IV: odznaka brązowa

Założenia: poprawna pozycja narciarska, prawidłowe dociążanie i odciążanie nart. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: o średnim nachyleniu

etap 5 odznaki stramusia
Etap V: odznaka srebrna

Założenia: opanowanie skrętów równoległych i poprawna pozycja narciarska, koordynacja ruchów w skrętach o krótkim promieniu. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: średni o większym nachyleniu

etap 6 odznaki stramusia
Etap VI: odznaka złota

Założenia: umiejętność jazdy na krawędziach, poprawna pozycja narciarska, różnorodne formy jazdy na nartach, wszechstronność narciarska. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie

Stok: trudny o średnim i stromym nachyleniu

Poniedziałek

08:30-9:30 Odbiór pakietów kursowych

09:45 Spotkanie na stoku, podział na grupy szkoleniowe, wspólna rozgrzewka.

10:00-12:00 Szkolenie narciarskie

17:00-18:00 Przedstawienie teatralne

Wtorek

9:30-12:00 Szkolenie, slalom - narty snowblade, elementy jazdy synchronicznej, zasady bezpiecznej jazdy.

12:15-15:15 Foto atrakcje dla dzieci - niespodzianka

Środa

8:45 Spotkanie z instruktorami pod Nosalem, wyjazd na inny stok.

9:30-13:30 Szkolenie narciarskie, slalom gigant i jazda terenowa

14:15 Planowany powrót pod Nosal

10:00-17:00 Atrakcja dla dzieci - Wawel Truck

Czwartek

9:30-12:00 Pomiar prędkości, trening na torach na odznaki i SKI CROSS

12:15 Lunch z instruktorami w Karczmie Nosal

13:30-15:30 Slalom gigant równoległy + slalom jazda na czas

18:00-19:00 Atrakcje dla dzieci - wieczór filmowy

Piątek

09:30-12:00 Zdobywanie 6 Odznak Misia Stramusia

16:00 Wręczenie odznak, upominków, dyplomów

17:00 Kulig z pochodniami wraz z instruktorami

17:45 Zakończenie kursu przy ognisku

Sobota

09:15-09:45 Odbiór numerów startowych

10:00-12:15 Rozgrzewka, oglądanie trasy slalomu z instruktorami, Zawody o Puchar Ferii Zimowych – slalom SKI CROSS (po przejeździe w zawodach rodzice odbierają dzieci)

13:00-13:30 Atrakcje i animacje (scena pod stokiem)

13:30 Dekoracje zwycięzców zawodów, rozdanie pucharów, losowanie nagród spośród wszystkich uczestników zawodów

ROZGRZEWKA Z MISIEM STRAMUSIEM
Każde szkolenie rozpoczynamy rozgrzewką, która pomoże uniknąć bolesnych kontuzji, poprawi koordynację i pewność poruszania się na nartach. Małym uczniom towarzyszyć będzie najwierniejszy kibic - maskotka Miś Stramuś, który podczas szkolenia nie tylko będzie mocno trzymać kciuki, ale także wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.
NARCIARSKI TOR PRZESZKÓD
Prowadzimy profesjonalne, efektywne i atrakcyjne szkolenia dzieci w formie zabawowej z wykorzystaniem przeszkód oraz slalomu. Podczas wykonywanych zadań dzieci nawzajem motywują się i wspierają w dalszych ćwiczeniach.
DEMON PRĘDKOŚCI
Podczas czwartkowych zajęć przygotowaliśmy dla dzieci dodatkową atrakcję, jaką niewątpliwie jest pomiar prędkości na wytyczonym torze. Wszyscy uczestnicy kursu, niezależnie od wieku, mogą spróbować swoich sił w konkurencji zorganizowanej na specjalnie przygotowanym torze. Pomiar prędkości realizujemy za pomocą profesjonalnego sprzętu.
ZAWODY NARCIARSKIE
Na zakończenie kursu dzieci zmierzą się w pierwszych w swoim życiu prawdziwych zawodach narciarskich. Przed zawodami instruktorzy organizują dla swoich grup trening, który ma na celu m. in. zapoznanie dzieci z trasą zjazdu.
6 ODZNAK MISIA STRAMUSIA
Narciarski program dla najmłodszych, przygotowany przez naszą szkołę, składa się z 6 etapów. Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Misia Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA.
OD PRZEDSZKOLA DO INSTRUKTORA
Nasza szkoła, jako pierwsza w Polsce, opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach, rekomendowany przez SITN PZN. Uczestnicy kursu po zdaniu egzaminu i osiągnięciu złotej odznaki, upoważnieni zostają do uczestnictwa w pierwszym etapie kursu na instruktora narciarskiego, pod warunkiem, że są w przedziale wiekowym 12-16 lat (kurs demonstratora).
ATRAKCJE I ANIMACJE

W każdy poniedziałek naszych małych sportowców zapraszamy na bajeczną podróż wraz z Teatrem Kultureska. Wtorek to czas na szalone zdjęcia w Stramusiowej fotobudce, a środa to dzień gier i cukierków, które czekają na dzieci w Wawel Trucku. Na czwartek Miś Stramuś zaplanował wieczór filmowy w Kinie Sokół. Niespodzianka – Stramuś samodzielnie wybrał dla swoich kursantów repertuar! W piątek dzielni narciarze i snowboardziści udadzą się na kulig, a w sobotę będą się bawić na śniegu, śpiewać, tańczyć…. Co tylko Miś Stramuś wymyśli!

KULIG Z POCHODNIAMI ZAKOŃCZONY OGNISKIEM
Wszyscy uczestnicy kursów feryjnych spotykają się w piątek by, wraz z instruktorami, wybrać się na kulig z pochodniami. Trasa kuligu biegnie wzdłuż malowniczych zakątków Zakopanego. Zimowy krajobraz, skrzący śnieg i blask pochodni na długo pozostaną w pamięci dzieci.
OGRÓDEK MISIA STRAMUSIA
Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich plac zabaw. W Zimowym Ogródku Misia Stramusia maluchy bawią się na karuzelach pontonowych, elektrycznych bujakach oraz zjeżdżają na sankach. To miejsce gdzie dzieci mogą odpocząć po szkoleniu, ale również wspaniała alternatywa dla najmłodszych pociech, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z nartami.
DYPLOMY, MEDALE, PUCHARY
Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy za udział i ukończenie kursu narciarskiego, certyfikaty oraz odznakę zdobytego poziomu jazdy technicznej, firmowe upominki, a zwycięzcy zawodów puchary i medale.
NARCIARSKI INDEKS MISIA STRAMUSIA
Każde dziecko, które przystąpi do kursu feryjnego, otrzyma po piątkowym egzaminie z jazdy technicznej indeks Misia Stramusia, w którym odnotowywane będą jego postępy w szkoleniu narciarskim i informacje o zdanym egzaminie.
GADŻETY MISIA STRAMUSIA
Uśmiechnięty Miś Stramuś uwielbia dzieci i wspiera ich podczas pierwszych kroków na nartach. Po tygodniowym kursie dzieci nie mogą rozstać się z Misiem, dlatego Miś postanowił stworzyć swoją własną kolekcję zabawek, ubrań oraz drobnych gadżetów, aby dzieci mogły mieć Misia przez cały rok przy sobie.
W przygotowaniu.
banner
Co zawiera cena
 • trening z jazdy sportowej wg programu
 • karnety na wyciągi
 • wypożyczenie nart snowblade (wt)
 • transport na inny stok i drożdżówkę w przerwie szkolenia (śr)
 • ciepły napój każdego dnia
 • obiad jednodaniowy + napój (czw)
 • zawody SKI CROSS
 • zdobywanie odznak
 • pomiar prędkości
 • atrakcje i animacje
 • spektakl dla dzieci
 • wieczór filmowy
 • kulig, ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • odznakę, indeks i nagrody za udział w kursie
 • medal za udział w zawodach
 • puchary i nagrody dla zwycięzców zawodów
 • udział w losowaniu nagród dla dzieci i rodziców
Czego nie obejmuje
 • wypożyczenia sprzętu
Cena i płatności

Cena: 870 zł

W przypadku rodzeństwa - drugie i każde kolejne dziecko: 820 zł

Kursy można opłacić on-line lub przelewem po wcześniejszej rezerwacji. Płatność gotówką za zarezerwowane kursy jest możliwa:

w biurze szkoły od godziny 9.00 do 18.00 w niedzielę oraz od godziny 8.30 do 9.30 przy odbiorze pakietów kursowych w poniedziałek

Płatność gotówką dotyczy posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz kursów wcześniej zaliczkowanych. W przypadku braku wcześniejszej rezerwacji dołączenie do kursu możliwe jest tylko w razie wolnych miejsc w grupach szkoleniowych.

Rejestracja online
cena kursu:
Cena: 870 / 820 zł
Rejestracja online
cena:
870 / 820 zł