Bezpiecznie na stoku z Misiem Stramusiem

BEZPIECZNIE NA STOKU Z MISIEM STRAMUSIEM to ogólnopolski program edukacyjny, który kierujemy do dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Celem programu jest popularyzowanie sportu oraz nauczenie najmłodszych prawidłowego zachowania się na stoku podczas uprawiania narciarstwa oraz snowboardu, aby realnie zmniejszyć ilość wypadków wśród dzieci.

W ramach projektu, szkoła STRAMA wydała Dekalog bezpiecznego narciarza i snowboardzisty, który przyjął formę bajki dla małych sportowców pt.: "Przygody Misia Stramusia".

Bajka została napisana na podstawie 10 zasad bezpieczeństwa na stoku Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i wydana w formie książeczki do czytania oraz do kolorowania. Zasady bezpieczeństwa przedstawione zostały w formie łatwej do zrozumienia i zapamiętania przez dzieci, a w odkrywaniu edukacyjnej przygody małym czytelnikom cały czas towarzyszy Miś Stramuś.

Elementem nauki bezpiecznej jazdy i prawidłowego zachowania się najmłodszych na stoku są kursy narciarskie i snowboardowe dla dzieci, które prowadzi szkoła STRAMA

Dekalog 2019 Dekalog 2018 Dekalog 2017

Bezpiecznie na stoku z Misiem Stramusiem. Edycja 2019/20

Zasięg akcji

W czasie dwóch edycji projekt objął 20 000 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W projekcie bierze udział kilkadziesiąt przedszkoli i szkół w całym kraju. Miś Stramuś razem ze swoim instruktorskim zespołem odwiedza wybrane przedszkola, aby osobiście wręczyć "Dekalog Bezpiecznego Narciarza i Snowboardzisty" najmłodszym. Programem zostaną również objęci wszyscy uczestnicy kursów narciarskich i snowboardowych prowadzonych przez Szkołę STRAMA.

Zaangażowanie

Dzięki mocnemu zaangażowaniu się w projekt Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, instruktorzy szkoły STRAMA wspólnie odwiedzają dzieci ze szkół i przedszkoli. Patronat medialny nad projektem objęło Radio RMF FM. Dzięki wspólnym staraniom możemy skuteczniej promować wśród najmłodszych zasady bezpieczeństwa na stoku. Nasza akcja wspierana jest również przez firmę Wawel, dla której radość, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie najmłodszych jest najważniejsze.

Sport i doświadczenie

Szkoła STRAMA stara się stworzyć najlepsze warunki małym sportowcom podczas nauki. Chcemy, żeby sprawiało im to wiele radości, wzbudzało uśmiech, aby poprzez zabawę motywować ich do dalszej pracy, ale przede wszystkim naszym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Nasza kadra instruktorska to ludzie z doświadczeniem w pracy z dziećmi, wszyscy posiadają uprawnienia instruktorskie SITN PZN. Akcja edukacyjna "Bezpiecznie na stoku z Misiem Stramusiem" wynika z troski o przyszłe pokolenie narciarzy i snowboardzistów. Założeniem programu jest zmniejszenie liczby wypadków na stokach z udziałem dzieci.

Kim jest Miś Stramuś

Miś Stramuś to przyjaciel dzieci i patron programu szkoleniowego prowadzonego przez Szkołę Strama.
Miś mieszka w chatce pod Nosalem. Od najmłodszych lat jeździ na nartach i bardzo to lubi, dlatego każdej zimy przechadza się między trasami, uczy i dopinguje jeżdżące na nartach dzieci. Przed startem wraz z instruktorami opiekunami poprowadzi rozgrzewkę dla dzieci oraz nauczy je podstawowych ćwiczeń, które pozwolą dobrze przygotować się do zjazdów i uniknąć ewentualnych kontuzji.
Miś Stramuś będzie towarzyszyć dzieciom i mocno trzymać za nie kciuki, a przede wszystkim wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.
Kim jest miś stramuś