18 20 116 46 / 600 412 202szkolastrama@nosal.pl
Termin: Luty
Narty czy snowboard: Narty
W programie: pomiar prędkości, zdobywanie odznak, jazda po slalomie, zasady bezpiecznej jazdy, narciarski tor przeszkód, zawody
Czas trwania: 6 dni
początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany
Cena: 650 / 600 zł
Wiek: 4-14 lat
Terminy: 10-15.02, 17-22.02
{loadmodule mod_custom,kurs podstawowy popołudniowy narty 6 dni lista kursów}

13 godzin szkolenia +6,5 godziny atrakcji i animacji

Czas trwania: 6 dni
Wiek: 4-14 lat

TERMIN:

Terminy: 10-15.02, 17-22.02 . Wybrane terminy zostaną uruchomione w przypadku braku wolnych miejsc na kursach porannych.

 

MIEJSCE

Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

 

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI

początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany

 

POLECAMY

Kursy podstawowy 6 dni - narty

 

OBOWIĄZUJE

Posiadanie kasku narciarskiego

 

cena:
650 / 600 zł
Terminy: 10-15.02, 17-22.02
Czas trwania: 6 dni
Wiek: 4-14 lat
Cena: 650 / 600 zł
 
Poziom: początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany
W programie: pomiar prędkości, zdobywanie odznak, jazda po slalomie, zasady bezpiecznej jazdy, narciarski tor przeszkód, zawody

13 godzin szkolenia +6,5 godziny atrakcji i animacji

Czas trwania: 6 dni
Wiek: 4-14 lat

TERMIN:

Terminy: 10-15.02, 17-22.02 . Wybrane terminy zostaną uruchomione w przypadku braku wolnych miejsc na kursach porannych.

 

MIEJSCE

Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

 

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI

początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany

 

POLECAMY

Kursy podstawowy 6 dni - narty

 

OBOWIĄZUJE

Posiadanie kasku narciarskiego

 

Szkolenie narciarskie

W popołudniowym kursie podstawowym mogą wziąć udział dzieci na każdym poziomie zaawansowania. Kursanci przydzielani są odpowiednio do początkującej, średniej bądź zaawansowanej grupy, w zależności od ich umiejętności. Dzieci posiadające Odznakę Misia Stramusia trafiają do grup odpowiadających kolorowi odznaki. Zajęcia zaczynamy w poniedziałek, a kończymy w sobotę, wszystko odbywa się zgodnie ze szczegółowym harmonogramem.

Podczas sześciodniowego kursu poza szkoleniem narciarskim, przygotowaliśmy dla dzieci wiele dodatkowych atrakcji, wśród których jest między innymi udział w animacjach na śniegu, pieczenie kiełbasek oraz kulig. Dodatkowo dzieci będą mogły sprawdzić swoja prędkość na nartach oraz wziąć udział w zawodach o puchar ferii.

Wszyscy kursanci otrzymają pamiątkowe dyplomy, odznaki Misia Stramusia, narciarskie indeksy oraz medale za udział w zawodach. Zwycięzcy dodatkowo otrzymają nagrody oraz puchary.

Autorski program szkolenia dzieci

Miłość do narciarstwa, wiedza oraz doświadczenie, które zdobywaliśmy przez szereg lat skłoniły nas od opracowania autorskiego systemu szkolenia dzieci.

Jako pierwsza szkoła narciarska w Polsce wdrożyliśmy i kontynuujemy autorski program szkolenia, który przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-14 lat, zarówno tych, które dopiero zaczynają jeździć na nartach, jak i tych, które pragną doskonalić swoje narciarskie umiejętności.

Narciarski program
dla najmłodszych
składa się z 6 etapów:
etap 1 odznaki stramusia
Odznaka czerwona

Założenia: oswajanie z nartami, samodzielne poruszanie się na nartach, krótkie zjazdy z zatrzymaniem. Zjazdy bez kijków.

Wiek: 4 - 5 lat

Stok: łatwy - płaski lub narciarski ogródek dla dzieci

etap 2 odznaki stramusia
Etap II: odznaka niebieska

Założenia: samodzielne zjazdy pługiem po wyznaczonym torze, kontrola prędkości, wykonanie narciarskich ćwiczeń koordynacyjnych. Zjazdy bez kijków. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie

Wiek: 4 - 6 lat

Stok: łatwy - płaski

etap 3 odznaki stramusia
Etap III: odznaka zielona

Założenia: samodzielne zapięcie nart i wyjazd wyciągiem orczykowym, kontrola prędkości, umiejętność równoległego ułożenie nart w końcowej fazie skrętu. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: łatwy o średnim nachyleniu

etap 4 odznaki stramusia
Etap IV: odznaka brązowa

Założenia: poprawna pozycja narciarska, prawidłowe dociążanie i odciążanie nart. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: o średnim nachyleniu

etap 5 odznaki stramusia
Etap V: odznaka srebrna

Założenia: opanowanie skrętów równoległych i poprawna pozycja narciarska, koordynacja ruchów w skrętach o krótkim promieniu. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok: średni o większym nachyleniu

etap 6 odznaki stramusia
Etap VI: odznaka złota

Założenia: umiejętność jazdy na krawędziach, poprawna pozycja narciarska, różnorodne formy jazdy na nartach, wszechstronność narciarska. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie

Stok: trudny o średnim i stromym nachyleniu

Poniedziałek

12:00-13:30 Odbiór pakietów kursowych

13:45 Spotkanie na stoku, podział na grupy szkoleniowe, wspólna rozgrzewka.

14:00-16:00 Szkolenie narciarskie

17:00-18:00 Przedstawienie teatralne

Wtorek

13:00-14:00 lub 16:15-17:15 Foto atrakcje dla dzieci - niespodzianka

14:00-16:00 Szkolenie narciarskie, tory narciarskie, zasady bezpiecznej jazdy.

Środa

10:00-17:00 Atrakcja dla dzieci - Wawel Truck

14:00-16:00 Szkolenie narciarskie, slalomy

Czwartek

14:00-16:30 Pomiar prędkości, trening na torach na odznaki i SKI CROSS

18:00-19:00 Atrakcje dla dzieci - wieczór filmowy

Piątek

13:00-15:30 Zdobywanie 6 Odznak Misia Stramusia

16:00 Wręczenie odznak, upominków, dyplomów

17:00 Kulig z pochodniami wraz z instruktorami

17:45 Zakończenie kursu przy ognisku

Sobota

09:15-09:45 Odbiór numerów startowych

10:00-12:15 Rozgrzewka, oglądanie trasy slalomu z instruktorami, Zawody o Puchar Ferii Zimowych – slalom SKI CROSS (po przejeździe w zawodach rodzice odbierają dzieci)

13:00-13:30 Atrakcje i animacje (scena pod stokiem)

13:30 Dekoracje zwycięzców zawodów, rozdanie pucharów, losowanie nagród spośród wszystkich uczestników zawodów

ROZGRZEWKA Z MISIEM STRAMUSIEM
Każde szkolenie rozpoczynamy rozgrzewką, która pomoże uniknąć bolesnych kontuzji, poprawi koordynację i pewność poruszania się na nartach. Małym uczniom towarzyszyć będzie najwierniejszy kibic - maskotka Miś Stramuś, który podczas szkolenia nie tylko będzie mocno trzymać kciuki, ale także wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.
NARCIARSKI TOR PRZESZKÓD
Prowadzimy profesjonalne, efektywne i atrakcyjne szkolenia dzieci w formie zabawowej z wykorzystaniem przeszkód oraz slalomu. Podczas wykonywanych zadań dzieci nawzajem motywują się i wspierają w dalszych ćwiczeniach.
DEMON PRĘDKOŚCI
Podczas czwartkowych zajęć przygotowaliśmy dla dzieci dodatkową atrakcję, jaką niewątpliwie jest pomiar prędkości na wytyczonym torze. Wszyscy uczestnicy kursu, niezależnie od wieku, mogą spróbować swoich sił w konkurencji zorganizowanej na specjalnie przygotowanym torze. Pomiar prędkości realizujemy za pomocą profesjonalnego sprzętu.
ZAWODY NARCIARSKIE
Na zakończenie kursu dzieci zmierzą się w pierwszych w swoim życiu prawdziwych zawodach narciarskich. Przed zawodami instruktorzy organizują dla swoich grup trening, który ma na celu m. in. zapoznanie dzieci z trasą zjazdu.
6 ODZNAK MISIA STRAMUSIA
Narciarski program dla najmłodszych, przygotowany przez naszą szkołę, składa się z 6 etapów. Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Misia Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA.
OD PRZEDSZKOLA DO INSTRUKTORA
Nasza szkoła, jako pierwsza w Polsce, opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach, rekomendowany przez SITN PZN. Uczestnicy kursu po zdaniu egzaminu i osiągnięciu złotej odznaki, upoważnieni zostają do uczestnictwa w pierwszym etapie kursu na instruktora narciarskiego, pod warunkiem, że są w przedziale wiekowym 12-16 lat (kurs demonstratora).
ATRAKCJE I ANIMACJE

W każdy poniedziałek naszych małych sportowców zapraszamy na bajeczną podróż wraz z Teatrem Kultureska. Wtorek to czas na szalone zdjęcia w Stramusiowej fotobudce, a środa to dzień gier i cukierków, które czekają na dzieci w Wawel Trucku. Na czwartek Miś Stramuś zaplanował wieczór filmowy w Kinie Sokół. Niespodzianka – Stramuś samodzielnie wybrał dla swoich kursantów repertuar! W piątek dzielni narciarze i snowboardziści udadzą się na kulig, a w sobotę będą się bawić na śniegu, śpiewać, tańczyć…. Co tylko Miś Stramuś wymyśli!

KULIG Z POCHODNIAMI ZAKOŃCZONY OGNISKIEM
Wszyscy uczestnicy kursów feryjnych spotykają się w piątek by, wraz z instruktorami, wybrać się na kulig z pochodniami. Trasa kuligu biegnie wzdłuż malowniczych zakątków Zakopanego. Zimowy krajobraz, skrzący śnieg i blask pochodni na długo pozostaną w pamięci dzieci.
OGRÓDEK MISIA STRAMUSIA
Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich plac zabaw. W Zimowym Ogródku Misia Stramusia maluchy bawią się na karuzelach pontonowych, elektrycznych bujakach oraz zjeżdżają na sankach. To miejsce gdzie dzieci mogą odpocząć po szkoleniu, ale również wspaniała alternatywa dla najmłodszych pociech, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z nartami.
DYPLOMY, MEDALE, PUCHARY
Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy za udział i ukończenie kursu narciarskiego, certyfikaty oraz odznakę zdobytego poziomu jazdy technicznej, firmowe upominki, a zwycięzcy zawodów puchary i medale.
NARCIARSKI INDEKS MISIA STRAMUSIA
Każde dziecko, które przystąpi do kursu feryjnego, otrzyma po piątkowym egzaminie z jazdy technicznej indeks Misia Stramusia, w którym odnotowywane będą jego postępy w szkoleniu narciarskim i informacje o zdanym egzaminie.
GADŻETY MISIA STRAMUSIA
Uśmiechnięty Miś Stramuś uwielbia dzieci i wspiera ich podczas pierwszych kroków na nartach. Po tygodniowym kursie dzieci nie mogą rozstać się z Misiem, dlatego Miś postanowił stworzyć swoją własną kolekcję zabawek, ubrań oraz drobnych gadżetów, aby dzieci mogły mieć Misia przez cały rok przy sobie.
banner
Co zawiera cena
 • szkolenie wg programu
 • ciepły napój każdego dnia
 • pomiar prędkości
 • udział w egzaminie i w zawodach
 • zdobywanie odznak
 • medal za udział w zawodach
 • indeks i nagrody za udział w kursie
 • puchary i nagrody dla zwycięzców zawodów
 • udział w losowaniu nagród dla dzieci i rodziców
 • kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • atrakcje i animacje dla dzieci
Czego nie obejmuje
 • karnetu narciarskiego
 • wypożyczenia sprzętu

Dla początkujących polecamy zakup karnetu punktowego: koszt jednego przejazdu wynosi 2,20 zł.

Dla średnich i zaawansowanych narciarzy korzystny jest karnet "Karta Misia Stramusia 6 dni" ważna na czas trwania kursu w cenie 190 zł

Wypożyczenie sprzętu na 6 dni „ Bezpieczne dziecko” narty, buty, kije, kask w promocyjnych cenach 180 zł

Cena i płatności

Cena: 650 zł

W przypadku rodzeństwa - drugie i każde kolejne dziecko: 600 zł

Kursy można opłacić on-line lub przelewem po wcześniejszej rezerwacji. Płatność gotówką za zarezerwowane kursy jest możliwa:

w biurze szkoły od godziny 9.00 do 18.00 w niedzielę oraz od godziny 12.00 do 13.30 przy odbiorze pakietów kursowych w poniedziałek

Płatność gotówką dotyczy posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz kursów wcześniej zaliczkowanych. W przypadku braku wcześniejszej rezerwacji dołączenie do kursu możliwe jest tylko w razie wolnych miejsc w grupach szkoleniowych.

Rejestracja online
cena kursu:
Cena: 650 / 600 zł
Rejestracja online
cena:
650 / 600 zł