Innsbruck 22-28 listopada 2009

Kolejny udany wyjazd narciarsko-snowboardowy do Innsbrucka za nami! To była doskonała okazja nie tylko do pogłębiania umiejętności narciarskich i snowboardowych pod okiem naszych instruktorów, ale i odkrycia oraz czerpania przyjemności z aktywności jaką jest taniec towarzyski. I tu także na pierwsze miejsce wysunął się pełen profesjonalizm warsztatów, prowadzonych przez Iwonę Pavlovic - wielokrotną mistrzynię Polski w tańcach latynoamerykańskich i wicemistrzynię w tańcach standardowych. Przenieśmy się raz jeszcze wspomnieniami do owych magicznych chwil między 22 a 28 listopada 2009 roku.

Jest niedzielne, słoneczne popołudnie. Czekamy w hotelowym holu w przygotowanej recepcji na naszych gości, przyjaciół, znajomych - jednym słowem uczestników warsztatów narciarsko - tanecznych. Tu witamy serdecznie przybyłych i podajemy dłonie często osobom, które po raz kolejny obdarzyły nas kredytem zaufania. Znajome twarze, szczere i pełne radości uśmiechy pomimo przejechanych setek kilometrów tworzą atmosferę, która będzie trwać przez kolejne 6 dni.

Wieczorem udajemy się na wspólną kolację, a następnie do sali konferencyjnej, by zapoznać uczestników ze szczegółami programu. Po przedstawieniu naszej kadry instruktorskiej podajemy szczegółów natury organizacyjnej. W powietrzu unosi się nuta integracji i wyraźnie wyczuwalne są pozytywne nastroje. Pierwszy wieczór upływa w radosnej atmosferze.

Każdy dzień pobytu rozpoczynał się podobnie. Wszyscy zaczynaliśmy śniadaniem około godziny 7, a następnie ski busem, dojeżdżaliśmy do dolnej stacji gondoli. Pierwszą część szkolenia rozpoczynaliśmy o godzinie 10.00, oddając się białemu szaleństwu do godz. 12.30, o której to rozpoczynała się przerwa na lunch i szybką regenerację sił. Drugą część szkolenia kontynuowaliśmy do godziny 15.00. Po zakończeniu zajęć zjeżdżaliśmy gondolami i wracaliśmy do hotelu. I tak każdego dnia. A po południu czekały na nas rozmaite atrakcje.

I tak w poniedziałkowe popołudnie rozpoczęliśmy warsztaty taneczne pod okiem Iwony Pavlovic - najpierw grupa dziecięca, a następnie dorośli. Powoli odkrywaliśmy tajniki tańca i poznawaliśmy kolejne kroki walca wiedeńskiego, a w kolejne dni salsy.Po kolacji czekał nas wieczór integracyjny zorganizowany w hotelowym lobby. W ciepłej, przyjaznej atmosferze oddawaliśmy się wspomnieniom wcześniejszych narciarskich wyjazdów.

We wtorek na wszystkich uczestników czekała niespodzianka. O godzinie 21.00 udaliśmy się do Red Room'u, gdzie przywitała nas prawdziwa kapela góralska! Cały wieczór upłynął w klimacie dobrej, góralskiej zabawy z tańcami, konkursami i żartami o charakterze regionalnym. Naprawdę świetnie się bawiliśmy?

W środę przywitało nas piękne słońce, które towarzyszyło nam przez cały dzień. Pogoda dopingowała wszystkich do większej intensywności zjazdów. Słońce, błękitne niebo, zaśnieżone szczyty wokół nas, świetnie przygotowane trasy - było cudownie. Wieczorem po intensywnych warsztatach ruszyliśmy tanecznym krokiem do klubu salsy, zlokalizowanego nieopodal naszego hotelu. Cały wieczór bawiliśmy się przy latynoskich dźwiękach, a największą atrakcją był spontaniczny pokaz tańca tamtejszego instruktora z Iwoną Pavlovic, która została wyłowiona z tłumu pląsających na parkiecie. Tancerze prezentujący freestyle zostali nagrodzeni dużymi brawami.

A w czwartek kolejna wielka atrakcja - wieczór disco polo! Swoją obecnością zaszczycił nas świetnie przygotowany DJ z Polski, który zagwarantował świetną zabawę do białego rana. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i dali upust swojej fantazji przygotowując świetne przebrania z disco polowymi akcentami. Oczywiście nie mogło obyć się bez wyboru królowej i króla wieczoru. Decyzję podjęto jednogłośnie i obdarowano zwycięzców koronami, a statuetki w kategorii najlepszej pary oraz solistów wręczyła sama Iwona Pavlovic.

W piątek wszyscy mogli odkryć w sobie prawdziwego ducha rywalizacji startując w zawodach o Mistrzostwo Warsztatów Narciarsko-Tanecznych Innsbruck 2009. Były one rozgrywane w kategorii snowboard oraz narty - dzieci i dorośli. Każdy z zawodników miał możliwość dwóch zjazdów, a do klasyfikacji końcowej brany był lepszy czas. Zawody pokazały, że poziom umiejętności zawodników jest mocno zaawansowany i miło było popatrzeć na zmagania i rywalizację dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Uroczyste zakończenie miało miejsce po kolacji, kiedy to zwycięzcom zostały wręczone puchary i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe wspólne zdjęcie. To był nasz ostatni wspólny wieczór.

Wyjazd do Innsbrucka zapewnił wrażenia, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Była to nie tylko okazja do znacznego podniesienia umiejętności narciarskich, snowboardowych i tanecznych, ale i do świetnej zabawy oraz nawiązania nowych znajomości i pogłębienia dotychczasowych. Wszyscy uczestnicy stworzyli niesamowity klimat całego wyjazdu, czyniąc go wyjątkowym.

Pogoda w pełni nam dopisywała, warunki na lodowcu były doskonałe. Dopełnieniem był zlokalizowany w samym sercu Innsbrucka komfortowy hotel z zapleczem odnowy biologicznej i smaczną, różnorodną kuchnią. W wolnych popołudniowych chwilach można było odkryć uroki tutejszej architektury i poczuć magię zbliżających się świąt.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Byliście wspaniali!!!

Galeria

Innsbruck XI 2009