Andrzej Maciej Cukier - Ekspert: Bezpieczeństwo

Instruktor SITN-PZN

Maciek CukierUrodzony 23 lutego 1971 roku w Zakopanem. Ratownik górski, ski–alpinista, instruktor narciarstwa oraz przewodnik. Jest Starszym Ratownikiem Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem (aktywnie w latach 1998-2002).

Wielokrotny Mistrz Polski w skialpinizmie i uczestnik międzynarodowych zawodów w skialpinizmie we Francji. Kapitan polskiej drużyny na Mistrzostwach Świata w skialpinizmie w 2002 roku. Jest członkiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Klubu „Archimedes” (płetwonurek TOPR, KDP, CMAS), Klubu Wysokogórskiego w Zakopanem, Stowarzyszenia Przewoźników Wysokogórskich i Zespołu Regionalnego im. Bartusia Obrochty.

Od urodzenia związany z Zakopanem, syn Andrzeja i Heleny z domu Bachleda-Błaszczak, żonaty z Anielą Stramą (instruktorką narciarstwa), tata Antka, Helenki i Hani. Wystąpił na wielu koncertach kapeli góralskiej, m.in. z okazji wizyty Jana Pawła II w Zakopanem w 1997 roku oraz na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w latach 1988-1994. W latach 2000-2002 był operatorem kamery w programie TVN „Na Ratunek”, zagrał również drugoplanową rolę w filmie „Legenda Tatr” w reżyserii Wojciecha Solarza.