III Puchar Misia StramusiaVII PUCHAR MISIA STRAMUSIA

STRAMUŚ SKI CROSS - slalom z przeszkodami

*dla roczników 2014 i młodsze -STRAMUŚ MINI SKI CROSS

W sobotę 17 lutego 2017 r., na stokach zakopiańskiego Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal, odbędą się otwarte zawody narciarskie dla dzieci o VII Puchar Misia Stramusia.
Organizatorem imprezy jest Szkoła Narciarska STRAMA, specjalizująca się m.in. w szkoleniu najmłodszych amatorów nart.

Dla narciarzy: w wieku od 4 do 14 lat w kategorii REKREACJA oraz 6-12 lat w ketegorii KLUB

Poziomy: początkujący, średni i zaawansowany

Termin: 17 lutego 2018 - SOBOTA

Miejsce: Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

 

Puchar Misia Stramusia

Zawody są uwieńczeniem sześciu tygodni szkoleń i kursów feryjnych oraz świetną okazją do zaprezentowania przez dzieci zdobytych umiejętności narciarskich.

VII Puchar Misia Stramusia

W narciarskim Pucharze Misia Stramusia mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Każde dziecko zostanie sklasyfikowane w odpowiedniej kategorii wiekowej oraz podzialem na zawodników KLUB i REKREACJA. Młodzi narciarze będą rywalizować o jedno z trzech miejsc na podium w każdej kategorii z podziałem na chłopców i dziewczynki. 

ZAWODY PEŁNE ATRAKCJI

Zawody pełne atrakcjiPuchar Misia Stramusia, to święto dzieci oraz moc atrakcji narciarskich przygotowanych przez organizatorów pod Nosalem. Zawodom towarzyszą także poza narciarskie animacje prowadzone przez instruktorów szkoły STRAMA, zabawy edukacyjne uczące zachowań na stoku, tańce w rytmie zumba oraz wiele atrakcji ,a wszystko to pod czujnym okiem Misia Stramusia.

Każde dziecko biorące udział w zawodach zostanie nagrodzone i weźmie udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród.

Poza pięknymi pucharami i medalami oraz nagrodami za udział, spośród wszystkich startujących w zawodach zostaną rozlosowane nagrody. Na zawodach dla dzieci nie może zabraknąć słodkich niespodzianek, którymi Miś Stramuś będzie obdarowywał dzieci.

stramus przyjaciel dzieciKIM JEST MIŚ STRAMUŚ?

Miś Stramuś to przyjaciel dzieci i patron programu szkoleniowego prowadzonego przez Szkołę Strama.

Miś mieszka w chatce pod Nosalem. Od najmłodszych lat jeździ na nartach i bardzo to lubi, dlatego każdej zimy przechadza się między trasami, uczy i dopinguje jeżdżące na nartach dzieci. Przed startem wraz z instruktorami opiekunami poprowadzi rozgrzewkę dla dzieci oraz nauczy je podstawowych ćwiczeń, które pozwolą dobrze przygotować się do zjazdów i uniknąć ewentualnych kontuzji.

Miś Stramuś będzie towarzyszyć dzieciom i mocno trzymać za nie kciuki, a przede wszystkim wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy. 

Trening przed zawodami: piątek i sobota

W piątek w godzinach 16.00-17.00 i 17:00 - 18:00 odbędzie się trening po slalomie cross z przeszkodami pod okiem instruktorów Szkoły STRAMA. Trening ma na celu zapoznanie uczestników VII Pucharu z trasą sobotnich zawodów. 

stramus hurrra 200

Dzieci będą miały także możliwość rozgrzewki na slalomie cross w sobotę tuż przed zawodami .

Atrakcje pozanarciarskie w trakcie VII Pucharu:

Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji poza narciarskich na świeżym powietrzu między innymi:
• Gry i zabawy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na stoku przygotowane przez Policję
• Animacje i zabawy przygotowane przez MAOAM – koło fortuny z nagrodami
• Animacje na scenie tj.: tańce-wyginańce, tańce pokazywańce, zimowa zumba, zabawy ruchowe i konkursy

Ponadto uczestnicy zawodów będą mogli skorzystać z innych atrakcji Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal dla dzieci takich jak ogródek Misia Stramusia z karuzelą pontonową lub kącik zabaw w karczmie Nosal.

Galeria

Galeria z VI Pucharu Misia Stramusia.

Nagrody

Dyplomy, medale i puchary, nagrody rzeczowe

Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy, medale oraz upominki od Szkoły Narciarskiej STRAMA i sponsorów: Ziaja Simba. Zwycięzcy każdej kategorii wiekowejotrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe od sponsorów Ziaja, Simba i Viking oraz bilety wstępu do Energylandii.

WSZYSCY UCZESTNICY PUCHARU mają możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród.

 HOTEL GRAUER BAR**** - tygodniowy pobyt HB w hotelu + sześciodniowy skipass dla dziecka i rodzica w sezonie zimowym 2018/19

Biuro Wycieczek STRAMA - wycieczka jednodniowa na Węgry do Budapesztu w dowolnym terminie z oferty 'Lato 2018' dla dziecka i 1 rodzica

 Szkoła Narciarska STRAMA - 6 dniowy kurs feryjny w sezonie 2018/19

 Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL - sezonowy skipass na wyciągi ważny w sezonie 2018/19

 POC,  ROSSIGNOL - akcesoria sportowe

 

Regulamin

Organizator

Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA
Strama Sport i Turystyka Strama Katarzyna, ul. Balzera 30, 34-500 Zakopane, NIP 736-139-83-41

Cel

 Propagowanie zdrowego stylu życia i metoda na wspólne spędzanie czasu.

 Motywowanie dzieci do uprawiania narciarstwa - umiejętność rywalizacji w duchu zasady fair play.

ZASADY UDZIAŁU W ZAWODACH

Dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych na 10 minut przed wyznaczoną godziną startu spotykają się w wyznaczonej strefie zawodnika pod trasą na której odbywają się zawody i wyjeżdżają z Instruktorami STRAMA w celu zapoznania się z trasą i przeszkodami. Zapoznanie się z trasą , to  zjazd pługiem z instruktorem prowadzącym.

Dziecko, aby mieć zaliczony przejazd w zawodach, musi prawidłowym torem pokonać trasę slalomu ski cross.

Za każdą nieprawidłowo przejechaną przeszkodę do czasu jaki ostatecznie uzyska zawodnik zostaną doliczone 5 sek. karnych. W zawodach zwycięża osoba, która uzyskała najlepszy czas przejazdu.

Każdy może wystartować w zawodach tylko jeden raz. Powtarzanie przejazdu jest możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, w której z powodów technicznych zawinił organizator.

Podczas zawodów pobyt rodziców i opiekunów na trasie slalomu jest zabroniony. Widzowie i opiekunowie mogą znajdować się tylko w wyznaczonych strefach na trasie lub na mecie.

Czas przejazdu zostanie zapisany na tablicy wyników.

UWAGA: ISTNIEJE OBOWIĄZEK POSIADANIA KASKU.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszeń można dokonywać:

 on-line do poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego 

 osobiście: w biurze Szkoły STRAMA, ul. Balzera 30, Zakopane - codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00

 pocztą elektroniczną na adres: szkolastrama@nosal.pl

 telefonicznie pod nr telefonu: 18 20 116 46

UWAGA: Podczas zgłoszenia wymagane jest podanie prawidłowej daty urodzenia dziecka (nieprawidłowa data urodzenia, a w konsekwencji nieprawidłowe zakwalifikowanie dziecka do kategorii wiekowej będzie skutkować dyskwalifikacją)

OPŁATA STARTOWA

Opłata startowa wynosi 50 zł. Opłaty startowej można dokonać osobiście w biurze Szkoły podczas odbioru nr startowego.

Opłata startowa zawiera:

 udział w zawodach i atrakcjach towarzyszących

 trening przed zawodami pod okiem instruktorów po slalomie gigancie w dniu 16.02

 nagrody dla każdego uczestnika

 poczęstunek przygotowany przez Karczmę Nosal i napój podczas zawodów

 udział w losowaniu nagród

Opłata startowa nie zawiera karnetu na wyciągi.

ODBIÓR NUMERÓW STARTOWYCH

Numery startowe można odbierać w biurze obsługi klienta Szkoły Narciarskiej STRAMA (ul. Balzera 19  -vis-a-vis CSN Nosal obok przejścia dla pieszych) w piątek 16.02 w godzinach 11:00-19:00 oraz w dniu zawodów tj.  w sobotę 17.02 w godzinach 9:00-11:00 w biurze zawodów - budynek na parkingu CSN Nosal.

TRENING SLALOMU SKI CROSS PRZED ZAWODAMI W DNIU 16.02

W dniu 16 lutego (piatek) w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal odbędzie się trening slalomu ski cross na stoku nr. PV

 dla kategorii KLUB w godzinach 16:00 - 17:00 pod okiem trenerów klubowych i instruktorów STRAMA

 dla kategorii REKREACJA w godzinach 17:00 - 18:00 pod okiem instruktorów szkoły STRAMA

Trening zostanie poprzedzony rozgrzewką z Misiem Stramusiem i Instruktorami STRAMA.

ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW

Start pierwszej kategorii - godz. 10.00 . Kolejność startów poszczególnych kategorii określa SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAWODÓW - GODZINY STARTÓW.

KLASYFIKACJA I NAGRODY

W każdej kategorii zostanie przeprowadzona klasyfikacja w grupach dziewcząt i chłopców. Każde dziecko otrzymuje nagrodę, medal i dyplom za udział. Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostaną rozdane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników startujących w zawodach zostaną rozlosowane wartościowe nagrody rzeczowe.

Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród odbędzie się w dniu w dniu 17.02 sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal. Wylosowana nagroda może zostać przyznana tylko i wyłącznie dziecku obecnemu podczas losowania. Nieobecność po 10 sek. oczekiwania powoduje ponowne losowanie nagrody.

Godziny dekoracji i losowania nagród określa SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAWODÓW.

KATEGORIE WIEKOWE I ZASADY PRZYDZIELANIA DO GRUP

Zawody narciarskie STRAMUŚ SKI CROSS organizowane są dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat w dwóch grupach narciarskich: REKREACJA i KLUB. Klasyfikacja następuje w kategoriach w następujących rocznikach:

8 kategorii REKREACJA z podziałem na dziewczynki i chłopców - dzieci które nie są i nigdy nie były zrzeszone w klubach i szkółkach narciarskich, nie biorące udziału w zawodach ligowych organizowanych dla zawodników klubowych. W kategoriach rekreacja obowiązuje zakaz startu w tzw. gumach narciarskich, strojach klubowych oraz obecność na starcie trenerów. Opiekę nad zawodnikami sprawują Instruktorzy Szkoły STRAMA.

4 kategorie KLUB z podziałem na dziewczynki i chłopców - dzieci zrzeszone w KLUBACH i SZKÓŁKACH NARCIARSKICH jak również dzieci , które w przeszłości były zrzeszone. Dopuszcza się start w "gumach narciarskich" oraz obecność trenerów na starcie i w czasie oglądania trasy. W kategorii KLUB dzieci pozostają pod opieką trenerów lub rodziców/opiekunów. Instruktorzy Szkoły STRAMA będą służyć pomocą w czasie oglądania i na starcie w razie potrzeby i braku  trenera/rodzica/opiekuna.

DYSKWALIFIKACJE

Zawodnik może zostać zdyskwalifikowany z następujących powodów:

 start w gumie narciarskiej lub stroju klubowym w grupie „rekreacja”

 start dziecka będącego członkiem narciarskiego klubu sportowego w grupie rekreacja

 start dziecka biorącego udział w ligowych zawodach narciarskich, Pucharach Polski itp. w grupie rekreacja

 błędnie podana data urodzenia co powoduje nieprawidłowe przydzielenie do grupy

KATEGORIE WIEKOWE

REKREACJA od 4 do 14 lat
Kategoria I 2014 i młodsze - MINI SLALOM
Kategoria II 2013 - MINI SLALOM
Kategoria III 2012
Kategoria IV 2011
Kategoria V 2010
Kategoria VI 2008-2009
Kategoria VII 2006-2007
Kategoria VIII 2004-2005
Zawody odbywają się na stoku nr. PI - roczniki 2013 młodsze startują z niższego startu.
Program godzinowy i stok dla danej kategorii określa szczegółowy program zawodów.
KLUB od 7 do 12 lat
Kategoria I 2012 i młodsze
Kategoria II 2011
Kategoria III 2008-2009
Kategoria IV 2006-2007
Zawody odbywają się na stoku nr. PI

ATRAKCJE DODATKOWE TOWARZYSZĄCE IMPREZIE

 Animacje pozanarciarskie, konkursy, zabawy

 Słodkie koło fortuny - stok PV

 Zabawy edukacyjne

 Tańce zumba dla dzieci i rodziców

UBEZPIECZENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wszystkie dzieci muszą znajdować się pod opieką rodziców lub opiekunów. Start w zawodach odbywa się na odpowiedzialność rodziców i opiekunów. Organizator posiada ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie uczestnika od NNW jest dobrowolne i znajduje się w gestii rodzica lub opiekuna.

REKLAMACJE I PROTESTY DOTYCZĄCE WYNIKU

Istnieje możliwość składania uzasadnionych reklamacji i protestów. Protest powinien być złożony na piśmie nie później niż 15 min po zakończeniu zawodów w biurze szkoły STRAMA.

Opłata za rozpatrzenie protestu wynosi 80 zł

 
 
 
 

Organizatorzy

Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA

Patroni medialni

RMF logo 200 TVP ABC slizg 100 kwadrat

Tygodnik Podhalański -

malopolskaonline

Sponsorzy

Hotel Grauer Bar**** Innsbruck

Nosalowy Dwór

Grupa TRIP

logo ziaja 215

VIKING - Partner Techniczny Szkoły STRAMA

Rossignol

POC

logo signal iduna 200

Simba Toys

Biuro Wycieczek Jednodniowych STRAMA

Wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego AMC Strama Nosal

Honorowy patronat

Burmistrz Miasta Zakopane

  Zakopane

Partnerzy

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem

Zapraszamy pod NOSAL

Karczma NOSAL - oficjalny partner IV Pucharu Misia Stramusia