Etap V: odznaka srebrna

Założenia: opanowanie skrętów równoległych i poprawna pozycja narciarska, koordynacja ruchów w skrętach o krótkim promieniu. Zjazdy z kijkami. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie.

Stok średni o większym nachyleniu

Etap V: odznaka srebrna

1. Przygotowanie do skrętu śmig kontrolowany zjazd krótkim skrętem, poprawne wbicie kijka. Oceniany prawidłowo wykonany i skoordynowany ruch wbicia kijka oraz rytmiczne wykonanie skrętu. Prawidłowa pozycja oceniana na etapie ”złotym” Zadanie wykonywane po slalomie lub na wyznaczonym odcinku stoku

2. Skręt równoległy prawidłowy zjazd z utrzymaniem nart w pozycji równoległej we wszystkich fazach skrętu. Prawidłowa pozycja narciarska i jazda na krawędziach.

3. Slalom gigant - przejazd po trasie slalomu w czasie nie przekraczającym limitu 20% czasu ustalonego przez instruktora. Przykład: czas uzyskany przez instruktora 20,00 sek. Czas zaliczeniowy dla zawodnika to 24,00 sek. Wszystkie czasy powyżej nie kwalifikują się do zaliczenia przejazdu.

6 odznak Misia Stramusia

etap 1_200etap 2_200etap 3_200etap 4_200etap 5_200etap 6_200

Niezbędnik małego narciarza
Dzieci na nartach - porady