Etap II: odznaka niebieska

Założenia: samodzielne zjazdy pługiem po wyznaczonym torze, kontrola prędkości, wykonanie narciarskich ćwiczeń koordynacyjnych. Zjazdy bez kijków. Odznaka przyznawana po zdanym egzaminie

Wiek: 4 - 6 lat

Stok: łatwy - płaski

Etap II: odznaka niebieska

1. Zjazd wzdłuż linii spadku stoku z przyjęciem na zmianę pozycji płużnej i równoległej kontrolowanie prędkości: narty ustawione równolegle (nabieranie prędkości) => przejście do pozycji płużnej z ramionami rozłożonymi na boki lub dłońmi opartymi na kolanach (wyhamowanie prędkości)

2. Narciarskie zadania koordynacyjne na wytyczonym odcinku zjazd z zadaniami wykonywanymi jedno po drugim: klaskanie w dłonie "raz z przodu, dwa z tyłu", przewiezienie przedmiotu z pkt. A do pkt. B, przekładanie "pałeczki" przed sobą z prawej ręki do lewej na wyciągniętych ramionach. Rozpoczęcie i zakończenie każdego zadnia jest oznaczone lub wskazane przez instruktora.

3. Slalom pługiem po wyznaczonym torze omijanie przeszkód jadąc skrętami o różnych promieniach

stramus etap_1_2-1stramus etap_2_2-2stramus etap_1_2-2stramus etap_1_2-2stramus etap_1_2-2stramus etap_1_2-2

6 odznak Misia Stramusia

etap 1_200etap 2_200etap 3_200etap 4_200etap 5_200etap 6_200