Bezpiecznie na nartach z Misiem Stramusiem

BEZPIECZNIE NA NARTACH Z MISIEM STRAMUSIEM to ogólnopolski program edukacyjny, który kierujemy do dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Celem programu jest popularyzowanie sportu oraz nauczenie najmłodszych, prawidłowego zachowania się na stoku podczas uprawiania narciarstwa oraz snowboardu, aby realnie zmniejszyć ilość wypadków wśród dzieci. 

Dekalog bezpiecznego narciarzaW ramach projektu, szkoła STRAMA wydała Dekalog bezpiecznego narciarza, który przyjął formę bajki dla małych sportowców pt.: "Przygody Misia Stramusia".

Bajka została napisana na podstawie 10 zasad bezpieczeństwa na stoku Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS i wydana w formie książeczki do czytania oraz do kolorowania. Książeczka jest kolorowa i zabawna, zasady bezpieczeństwa są przedstawione w formie łatwej do zrozumienia i zapamiętania przez dzieci, a w odkrywaniu edukacyjnej przygody czytelnikom cały czas towarzyszy Miś Stramuś.

Elementem nauki bezpiecznej jazdy i prawidłowego zachowania się najmłodszych na stoku są kursy narciarskie dla dzieci, które prowadzi szkoła STRAMA

Zasięg akcji

Pierwsza edycja programu obejmuje blisko 10 000 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W projekcie bierze udział kilkadziesiąt przedszkoli z całego kraju. Miś Stramuś razem ze swoim instruktorskim zespołem będzie odwiedzał wybrane przedszkola, aby osobiście wręczyć "Dekalog bezpiecznego narciarza" najmłodszym. Programem zostaną również objęci wszyscy uczestnicy kursów narciarskich i snowboardowych prowadzonych przez Szkołę STRAMA.

Zaangażowanie

Patronat medialny nad programem objęło Radio RMF FM. W akcję mocno zaangażowała się również KPP Policji w Zakopanem. Dzięki wspólnym staraniom możemy skuteczniej promować wśród najmłodszych zasady bezpieczeństwa na stoku.

Nasz projekt wspierany jest przez firmę, dla której bezpieczeństwo jest równie ważne jak dla nas - razem z nami jest Intersport.pl, który dodaje "Dekalog bezpieczngo narciarza" do zakupów wybranego sprzętu narciarskiego dla dzieci.

Sport i doświadczenie

Szkoła STRAMA stara się stworzyć najlepsze warunki małym sportowcom podczas nauki. Chcemy, żeby sprawiało im to wiele radości, aby poprzez zabawę motywować ich do dalszej pracy, ale przede wszystkim naszym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Nasza kadra instruktorska to ludzie z doświadczeniem w pracy z dziećmi, wszyscy posiadają uprawnienia instruktorskie SITN PZN. Akcja edukacyjna „Bezpiecznie na nartach z Misiem Stramusiem” wynika z troski o przyszłe pokolenie narciarzy i snowboardzistów. Założeniem programu jest zmniejszenie liczby wypadków na stokach z udziałem dzieci.

 

Miś
 
 
 
 

Organizator

Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA Zapraszamy pod NOSAL

Organizator kursów narciarskich

Bezpieczne kursy z Misiem Stramusiem

Partner medialny

RMF FM

Partner techniczny

VIKING - Partner Techniczny Szkoły STRAMA

Akcję wspierają

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem

logo intersport 215

Partnerzy szkoły

logo skionline 200

WAWEL

ziaja

Hotel Nosalowy Dwór

Cyberiada Zakopane