Bezpiecznie na nartach z Misiem Stramusiem

BEZPIECZNIE NA NARTACH Z MISIEM STRAMUSIEM to ogólnopolski program edukacyjny, który kierujemy do dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Celem programu jest popularyzowanie sportu oraz nauczenie najmłodszych, prawidłowego zachowania się na stoku podczas uprawiania narciarstwa oraz snowboardu, aby realnie zmniejszyć ilość wypadków wśród dzieci.

Bezpiecznie na nartach z misiem stramusiemW ramach projektu, szkoła STRAMA wydała Dekalog bezpiecznego narciarza, który przyjął formę bajki dla małych sportowców pt.: "Przygody Misia Stramusia".

Bajka została napisana na podstawie 10 zasad FIS dotyczących bezpieczeństwa na stoku i wydana w formie książeczki do czytania oraz do kolorowania. Książeczka jest kolorowa i zabawna, zasady bezpieczeństwa są przedstawione w formie łatwej do zrozumienia i zapamiętania przez dzieci, a w odkrywaniu edukacyjnej przygody czytelnikom cały czas towarzyszy Miś Stramuś.

Zasięg akcji

Pierwsza edycja programu obejmuje blisko 10 000 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W projekcie bierze udział kilkadziesiąt przedszkoli z całego kraju. Miś Stramuś razem ze swoim instruktorskim zespołem będzie odwiedzał wybrane przedszkola, aby osobiście wręczyć "Dekalog bezpiecznego narciarza" najmłodszym. Programem zostaną również objęci wszyscy uczestnicy kursów narciarskich i snowboardowych prowadzonych przez Szkołę STRAMA.

Zaangażowanie

Patronat medialny nad programem objęło Radio RMF FM. W akcję mocno zaangażowała się również KPP Policji w Zakopanem. Dzięki wspólnym staraniom możemy skuteczniej promować wśród najmłodszych zasady bezpieczeństwa na stoku.

Nasz projekt wspierany jest przez firmy, dla których bezpieczeństwo jest równie ważne jak dla nas - razem z nami jest Intersport.pl oraz Snowsport.pl, które dodają "Dekalog bezpieczngo narciarza" do zakupów wybranego sprzętu narciarskiego dla dzieci.

Sport i doświadczenie

Szkoła STRAMA stara się stworzyć najlepsze warunki małym sportowcom podczas nauki. Chcemy, żeby sprawiało im to wiele radości, aby poprzez zabawę motywować ich do dalszej pracy, ale przede wszystkim naszym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Nasza kadra instruktorska to ludzie z doświadczeniem w pracy z dziećmi, wszyscy posiadają uprawnienia instruktorskie SITN PZN. Akcja edukacyjna „Bezpiecznie na nartach z Misiem Stramusiem” wynika z troski o przyszłe pokolenie narciarzy i snowboardzistów. Założeniem programu jest zmniejszenie liczby wypadków na stokach z udziałem dzieci.

Miś

Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA Zapraszamy pod NOSAL