Bezpiecznie na nartach z Misiem Stramusiem

BEZPIECZNIE NA NARTACH Z MISIEM STRAMUSIEM to ogólnopolski program edukacyjny, który kierujemy do dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Celem programu jest popularyzowanie sportu oraz nauczenie najmłodszych, prawidłowego zachowania się na stoku podczas uprawiania narciarstwa oraz snowboardu, aby realnie zmniejszyć ilość wypadków wśród dzieci.

Dekalog bezpiecznego narciarza 2018W ramach projektu, szkoła STRAMA wydała Dekalog bezpiecznego narciarza, który przyjął formę bajki dla małych sportowców pt.: "Przygody Misia Stramusia".

Bajka została napisana na podstawie 10 zasad bezpieczeństwa na stoku Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i wydana w formie książeczki do czytania oraz do kolorowania. Zasady bezpieczeństwa przedstawione zostały w formie łatwej do zrozumienia i zapamiętania przez dzieci, a w odkrywaniu edukacyjnej przygody małym czytelnikom cały czas towarzyszy Miś Stramuś.

Elementem nauki bezpiecznej jazdy i prawidłowego zachowania się najmłodszych na stoku są kursy narciarskie dla dzieci, które prowadzi szkoła STRAMA

Zasięg akcji

W czasie dwóch edycji projekt objął 20 000 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W projekcie bierze udział kilkadziesiąt przedszkoli i szkół w całym kraju. Miś Stramuś razem ze swoim instruktorskim zespołem odwiedza wybrane przedszkola, aby osobiście wręczyć "Dekalog Bezpiecznego Narciarza" najmłodszym. Programem zostaną również objęci wszyscy uczestnicy kursów narciarskich i snowboardowych prowadzonych przez Szkołę STRAMA.

Zaangażowanie

Dzięki mocnemu zaangażowaniu się w projekt Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, instruktorzy szkoły STRAMA wspólnie odwiedzają dzieci ze szkół i przedszkoli. Patronat medialny nad projektem objęło Radio RMF FM. Dzięki wspólnym staraniom możemy skuteczniej promować wśród najmłodszych zasady bezpieczeństwa na stoku. Nasz projekt wspierany jest przez firmę, dla której bezpieczeństwo jest równie ważne jak dla nas - razem z nami jest Intersport.

Sport i doświadczenie

Szkoła STRAMA stara się stworzyć najlepsze warunki małym sportowcom podczas nauki. Chcemy, żeby sprawiało im to wiele radości, wzbudzało uśmiech, aby poprzez zabawę motywować ich do dalszej pracy, ale przede wszystkim naszym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Nasza kadra instruktorska to ludzie z doświadczeniem w pracy z dziećmi, wszyscy posiadają uprawnienia instruktorskie SITN PZN. Akcja edukacyjna "Bezpiecznie na nartach z Misiem Stramusiem" wynika z troski o przyszłe pokolenie narciarzy i snowboardzistów. Założeniem programu jest zmniejszenie liczby wypadków na stokach z udziałem dzieci.

Miś

Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA Zapraszamy pod NOSAL