I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - poważny gigant i szybkie rakiety

TEKST: SKIONLINE.PL

Drugi weekend marca upłynął pod znakiem ostrej rywalizacji. Na zboczach Nosala w Zakopanem, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyła się pierwsza edycja zawodów organizowanych przez szkołę narciarską STRAMA i portal skionline.pl. Zmotywowani i zdeterminowani do walki zawodnicy ścigali się o cenne trofea i tytuły w dwóch konkurencjach: slalomie gigancie i biegu na rakietach śnieżnych.

 

Choć Zakopane przybrało już wiosenną szatę, na Nosalu wciąż zima - sporo śniegu i doskonałe, zwłaszcza w godzinach porannych warunki. Pod błękitnym niebem, przy słonecznej pogodzie, w sobotę 12. marca odbyła się pierwsza edycja zawodów, które - mamy nadzieję - na stałe wpiszą się w zimowy kalendarz imprez organizowanych pod przez szkołę narciarską STRAMA i portal skionline.pl.

Formuła zawodów zakładała gigant "na poważnie" i bieg na rakietach śnieżnych "na mniej poważnie". O cenne sekundy warto jednak było walczyć do końca, gdyż puchary i dyplomy przyznawane były aż w trzech kategoriach: za gigant, bieg na rakietach oraz w klasyfikacji generalnej, gdzie liczyła się suma czasów uzyskanych w obydwu konkurencjach.

Podzieleni na dwie kategorie wiekowe, panie i panowie, dwukrotnie pokonywali trasę slalomu giganta, który - zwłaszcza na górnym odcinku - był dość stromy i wymagający. Z racji na rozpiętość wieku i doświadczenie w "tłuczeniu" bramek, różnice w czasach były dość duże, a styl pokonywania trasy różny. Nie zabrakło spektakularnych koziołków i lądowań w siatkach! Co jednak ważne, nikt nie ucierpiał, a wszyscy, którzy zmierzyli się z Nosalem zyskali prawo do udziału w losowaniu cennych nagród - dwóch 2-osobowych wyjazdów do włoskiego Trentino, nart, kasków, pokrowców i bagażników na narty.

Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji ogólnej pań wywalczyła Gabriel Nawalaniec. W jej ręce, prócz pucharu i dyplomu - trafiła również fajna i praktyczne nagroda - podgrzewana torba na buty i akcesoria narciarskie firmy HOT GEAR.

Na rakietach śnieżnych najszybsza była Magda Rakowska, która z czasem 0:10,23 zdeklasowała rywalki. W klasyfikacji generalnej Pani Magda uplasowała się na 3. miejscu, a 2. lokatę zajęła Natalia Babińska.

Jednym z bardziej utytułowanych zawodników sobotniej imprezy był Pan Jacek Sikorski, który do Zakopanego przyjechał aż z Gdańska. Zwycięzca wyścigu na rakietach śnieżnych, trzeci zawodnik klasyfikacji giganta i klasyfikacji ogólnej, na koniec zgarnął jedną z dwóch nagród głównych - tygodniowe wakacje w regionie Folgaria - Lavarone - Luserna w Trentino! Druga nagroda główna - wyjazd do Val di Sole - powędrowała w ręce Pana Pana Mariana Słodyczka, który w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 8. miejscu.

Najszybsi w klasyfikacji giganta w I kategorii wiekowej mężczyzn byli: Jarosław Smajdor (0:52,50), Wojtek Wąsowicz (0:55,85) i Andrzej Paleczek (0:56,85). W II kategorii wiekowej triumfowali: Piotr Słowik (0:55,00), Grzegorz Aszkiełowicz (0:56,39) i Jacek Sikorski (1:00,10).

Za udział w zawodach i walkę fair play dziękujemy wszystkim zawodnikom, których już dziś zapraszamy na kolejną, przyszłoroczną edycję imprezy.

OFICJALNE WYNIKI

 
 
 
 

Nasze realizacje

 

Organizacja zawodów

btn zawody_narciarskie_w_200btn biathlon_w_200Narciarski pomiar prędkościbtn wyscigi-rakiety_w_200