Kurs narciarski 'podstawowy' dla dzieci - 6 dni

13 godzin nauki jazdy na nartach + 6,5 godziny animacji i atrakcji

informacje Kurs podstawowy

Dla kogo: dzieci w wieku od 4* do 14 lat

Poziom: początkujący, średni i zaawansowany

Terminy styczeń 2020: 13-18, 20-25, 27.I-1.II

Terminy luty 2020: 3-8, 10-15,17-22

Zapraszamy również na kursy popołudniowe. Zostaną one uruchomione w przypadku braku wolnych miejsc na kursach porannych. Terminy:  10-15,17-22.II.2020.

Miejsce: Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

Oferta dla rodziców: Kurs narciarski dla dorosłych - 3 dni, Kurs snowboardowy dla dorosłych - 3 dni

 
*Dla naszych najmłodszych uczniów przygotowaliśmy specjalny program kursu "Maluszki na nartach". Podczas dwóch pierwszych dni szkoleniowych dzieci będą zapoznawać się z nartami i śniegiem w możliwie przyjazny i bezstresowy sposób w specjalnie dla nich przygotowanym "ogródku narciarskim". 
Istnieje możliwość uczestnictwa w kursie dzieci młodszych – min. 3,5-letnich. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie kursu pierwszych kroków oraz predyspozycje do szkolenia w grupie.

 

Szkolenie

Szkolenie narciarskie

Kurs podstawowy polecany jest dla dzieci na każdym poziomie umiejętności. Pierwszego dnia dzieci przydzielane są do grup: początkującej, średniej lub zaawansowanej. Dzieci posiadające Odznaki Misia Stramusia przydzielane są do grup wg. kolorów odznak. Zajęcia narciarskie odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty wg. programu szczegółowego.  Poza szkoleniem narciarskim na dzieci czeka wiele atrakcji m.in. animacje na śniegu, kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, pomiar prędkości, zawody o puchar ferii. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują dyplomy, odznaki, indeksy oraz medale za udział w zawodach. Na zwycięzców czekają liczne nagrody i puchary.

Autorski program szkolenia dzieci

Nasza szkoła jako pierwsza w Polsce opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach, rekomendowany przez SITN PZN. Został on stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia i wypływa z potrzeby przekazywania najmłodszym pasji do narciarstwa. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-14 lat, które zaczynają przygodę z narciarstwem oraz te, które chcą doskonalić swoje umiejętności.

Narciarski program dla najmłodszych składa się z 6 etapów:

etap 1_200etap 2_200etap 3_200etap 4_200etap 5_200etap 6_200

Kiedy młody adept narciarstwa przyswoi przypisane do poszczególnego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Misia Stramusia oraz indeks, w którym odnotowywane będą jego postępy w nauce.

 

Program

Ferie zimowe 2020

Niedziela 0900 - 1800: Możliwość odbioru pakietów kursowych.

PoniedziałekWtorekŚroda
830 - 930 Odbiór pakietów kursowych
945 Spotkanie na stoku, podział na grupy szkoleniowe, wspólna rozgrzewka.
1000-1200 Szkolenie narciarskie
1700-1800 Przedstawienie teatralne
1000-1200 Szkolenie narciarskie, tory narciarskie, zasady bezpiecznej jazdy.
1215-1515 Foto atrakcje dla dzieci - niespodzianka
1000-1200 Szkolenie narciarskie, slalomy.
1000-1700 Atrakcja dla dzieci - Wawel Truck
Czwartek Piątek Sobota (oprócz IX Pucharu Misia Stramusia)
930-1200 Pomiar prędkości, trening na torach na odznaki i SKI CROSS
1800-1900 Atrakcje dla dzieci - wieczór filmowy
930-1200 Zdobywanie 6 Odznak Misia Stramusia
1600 Wręczenie odznak, upominków, dyplomów
1700 Kulig z pochodniami wraz z instruktorami
1745 Zakończenie kursu przy ognisku
915 - 945 Odbiór numerów startowych
1000 - 1215 Rozgrzewka, oglądanie trasy slalomu z instruktorami, Zawody o Puchar Ferii Zimowych – slalom SKI CROSS (po przejeździe w zawodach rodzice odbierają dzieci)
1300 - 1330 Atrakcje i animacje (scena pod stokiem)
1330 Dekoracje zwycięzców zawodów, rozdanie pucharów, losowanie nagród spośród wszystkich uczestników zawodów

 

Atrakcje narciarskie...

Rozgrzewka z Misiem StramusiemRozgrzewka z Misiem Stramusiem

Każde szkolenie rozpoczynamy rozgrzewką, która pomoże uniknąć bolesnych kontuzji, poprawi koordynację i pewność poruszania się na nartach. Małym uczniom towarzyszyć będzie najwierniejszy kibic - maskotka Miś Stramuś, który podczas szkolenia nie tylko będzie mocno trzymać kciuki, ale także wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy. 

Narciarski tor przeszkódNarciarski tor przeszkód

Prowadzimy profesjonalne, efektywne i atrakcyjne szkolenia dzieci w formie zabawowej z wykorzystaniem przeszkód oraz slalomu. Podczas wykonywanych zadań dzieci nawzajem motywują się i wspierają się w dalszych ćwiczeniach.

Demon prędkościpomiar predkosci 150

Podczas czwartkowych zajęć przygotowaliśmy dla dzieci dodatkową atrakcję, jaką niewątpliwie jest pomiar prędkości na wytyczonym torze. Wszyscy uczestnicy kursu, niezależnie od wieku, mogą spróbować swoich sił w konkurencji zorganizowanej na specjalnie przygotowanym torze. Pomiar prędkości realizujemy za pomocą profesjonalnego sprzętu.

Zawody o Puchar Ferii Zimowych SKI CROSSZawody o Puchar Ferii

Na zakończenie kursu dzieci zmierzą się w pierwszych w swoim życiu prawdziwych zawodach o Puchar Ferii Zimowych. Przed zawodami instruktorzy organizują dla swoich grup trening, który ma na celu m. in. zapoznanie dzieci z trasą zjazdu.

6 Odznak Misia Stramusiaodznaki 150

Narciarski program dla najmłodszych przygotowany przez naszą szkołę składa się z 6 etapów. Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Misia Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA.

Ocena umiejętności ma na celu przyporządkowanie do odpowiedniego poziomu zaawansowania. Motywuje i zachęca młodych narciarzy do zdobywanie kolejnych etapów i podnoszenia swoich umiejętności, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa na stokach oraz zaszczepianie zdrowego trybu życia.

Od przedszkola do instruktoraOd przedszkola do instruktora

Nasza szkoła jako pierwsza w Polsce opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach, rekomandowany przez SITN PZN. Uczestnicy kursu po zdaniu egzaminu i osiągnięciu złotej odznaki upoważnieni zostają do uczestnictwa w pierwszym etapie kursu na instruktora narciarskiego pod warunkiem, że są w przedziale wiekowym 12-16 lat (kurs demonstratora)

...i pozanarciarskie

Miś Stramuś, jak co roku, postanowił przygotować kilka niespodzianek poza narciarskich, podczas których będzie zachęcać wszystkie dzieci do świetnej zabawy!

Atrakcje i animacjeatrakcje i animacje

W każdy poniedziałek naszych małych sportowców zapraszamy na bajeczną wycieczkę wraz z Teatrem Kultureska. Wtorek to czas na szalone zdjęcia w Stramusiowej fotobudce, a środa to dzień gier i cukierków, które czekają na dzieci w Wawel Trucku. Na czwartek Miś Stramuś zaplanował wieczór filmowy w Kinie Sokół. Niespodzianka – Stramuś samodzielnie wybrał dla swoich kursantów repertuar! W piątek dzielni narciarze i snowboardziści udadzą się na kulig, a w sobotę będą się bawić na śniegu, śpiewać, tańczyć…. Co tylko Miś Stramuś wymyśli!

Kulig z pochodniami zakończony ogniskiemkulig pochodnie 150

Wszyscy uczestnicy kursów feryjnych spotykają się w piątek by, wraz z instruktorami, wybrać się na kulig z pochodniami. Trasa kuligu biegnie wzdłuż malowniczych zakątków Zakopanego. Zimowy krajobraz, skrzący śnieg i blask pochodni na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Ogródek Misia StramusiaOgródek Misia Stramusia

Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich plac zabaw. W Zimowym Ogródku Misia Stramusia maluchy bawią się na karuzelach pontonowych, elektrycznych bujakach oraz zjeżdżają na sankach. To miejsce gdzie dzieci mogą odpocząć po szkoleniu, ale również wspaniała alternatywa dla najmłodszych pociech, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z nartami.

Dyplomy, medale i pucharydyplomy i medale

Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy za udział i ukończenie kursu narciarskiego, certyfikaty oraz odznakę zdobytego poziomu jazdy technicznej, firmowe upominki, a zwycięzcy zawodów puchary i medale.

Narciarski indeks Misia Stramusiaindeks 150

Każde dziecko, które przystąpi do kursu feryjnego, otrzyma po piątkowym egzaminie z jazdy technicznej indeks Misia Stramusia, w którym odnotowywane będą jego postępy w szkoleniu narciarskim i informacje o zdanym egzaminie.

Gadżety Misia Stramusiagadgety 150

Uśmiechnięty Miś Stramuś uwielbia dzieci i wspiera ich podczas pierwszych kroków na nartach. Po tygodniowym kursie dzieci nie mogą rozstać się z Misiem, dlatego Miś postanowił stworzyć swoją własną kolekcję zabawek, ubrań oraz drobnych gadżetów, aby dzieci mogły mieć Misia przez cały rok przy sobie. 

Ceny

Cena: 650 zł

W przypadku rodzeństwa: drugie i każde kolejne dziecko: 600 zł

 

Cena zawiera:

szkolenie wg programu

pomiar prędkości na wytyczonym torze

udział w egzaminie i w zawodach

ciepły napój każdego dnia

atrakcje i animacje dla dzieci 

odznakę, indeks i nagrody za udział w kursie

medal za udział w zawodach

puchary i nagrody dla zwycięzców zawodów

udział w losowaniu nagród dla dzieci i rodziców

kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek

Cena nie zawiera:

karnetu narciarskiego

wypożyczenia sprzętu

Dla początkujących polecamy zakup karnetu punktowego: koszt jednego przejazdu wynosi 2,20 zł.

Dla średnich i zaawansowanych narciarzy korzystny jest karnet "Karta Misia Stramusia" ważny od poniedziałku do soboty w godz. 09.00-12.00 w cenie 190 zł*

 

Kursy można opłacić on-line lub przelewem po wcześniejszej rezerwacji.

Płatność gotówką za zarezerwowane kursy jest możliwa:

* w biurze szkoły od 9:00 do 15:00 w sobotę

* w biurze kursów przy odbiorze pakietów kursowych:

od 9.00 do 18.00 w niedzielę

od 8.30 do 9.30 w poniedziałek (kursy poranne)

od 12.00 do 13.30 w poniedziałek (kursy popołudniowe)

Płatność gotówką dotyczy posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz kursów wcześniej zaliczkowanych. W przypadku braku wcześniejszej rezerwacji dołączenie do kursów możliwe jest tylko w razie wolnych miejsc w grupach szkoleniowych.

Super oferta dla dzieci z kursów, z którą warto się zapoznać!

Wypożyczenie sprzętu na 6 dni "Bezpieczne dziecko" narty, buty, kijki, kask: 180  zł*

Karnet na wyciąg "Karta Misia Stramusia" ważna od poniedziałku do soboty w godz. 09.00-12.00 – 190 zł*

*Zniżki obowiązują tylko dzieci z kursu za okazaniem dowodu wpłaty

Obowiązkowe posiadanie kasku narciarskiego i karnetu narciarskiego.
W przypadku złych warunków atmosferycznych (deszcz, bardzo silny wiatr itp.), uniemożliwiających przeprowadzenie kursu narciarskiego, zajęcia grupowe zostaną zamienione na lekcję indywidualną o wartości 120 zł. Lekcja indywidualna do wykorzystania w umówionym czasie i terminie do końca sezonu 2020. Lekcja za nieprzeprowadzony kurs, nie podlega wymianie na gotówkę.
W razie wypadku, podstawą do zwrotu za niewykorzystany kurs lub opłacone wcześniej lekcje indywidualne, jest zaświadczenie lekarskie. Aby otrzymać zwrot, informację o zdarzeniu i anulację lekcji lub kursu należy przekazać osobiście lub telefonicznie do szkoły przed rozpoczęciem zajęć.

Porównanie

Porównanie kursów narciarskich dla dzieci

Prev Next

Profesjonalny pomiar czasu"Demon Prędkości"

W czwartki każde dziecko, niezależnie od wieku, może spróbować swoich sił w organizowanym na specjalnie wytyczonym torze pomiarze prędkości.


odznaki 150Dyplomy i medale

Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy za udział i ukończenie kursu narciarskiego, certyfikaty, firmowe upominki, a zwycięzcy zawodów puchary i medale.

dzieci-na-nartach 100Autorski program szkolenia dzieci

Szkolenie małych dzieci to wielkie wyzwanie – nauka odbywa się przez zabawę i rywalizację, najlepiej w grupie rówieśników prezentujących podobne umiejętności.

6 odznak Misia Stramusia6 odznak Misia Stramusia

Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin otrzymuje odpowiednią odznakę Misia Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA.

logo sitnPierwsi w Polsce

Nasz autorski program szkolenia dzieci jako pierwszy w Polsce otrzymał rekomendację SITN PZN