Kurs narciarski dla dzieci 'podstawowy' popołudniowy - 6 dni

13 godzin szkolenia + 5,5 godziny animacji i atrakcji

informacje Kurs podstawowy

Dla kogo: dzieci w wieku od 3* do 14 lat

Poziom: początkujący, średni i zaawansowany

Terminy 2018: 15-20.I  oraz 22-27.I 

Miejsce: Zakopane - Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich, ul. Balzera 30

Oferta dla rodziców: Kurs narciarski popołudniowy - 3 dni, Kurs snowboardowy popołudniowy - 3 dni

 
*Dla naszych najmłodszych uczniów (3-4 lata) przygotowaliśmy specjalny program kursu "Maluszki na nartach". Podczas dwóch pierwszych dni szkoleniowych dzieci będą zapoznawać się z nartami i śniegiem w możliwie przyjazny i bezstresowy sposób w specjalnie dla nich przygotowanym "ogródku narciarskim".

Szkolenie

Szkolenie narciarskie

Kurs podstawowy polecany jest dla dzieci na każdym poziomie umiejętności. Pierwszego dnia dzieci przydzielane są do grup: początkującej, średniej lub zaawansowanej. Dzieci posiadające Odznaki Misia Stramusia przydzielane są do grup wg. kolorów odznak. Zajęcia narciarskie odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty wg. programu szczegółowego.  Poza szkoleniem narciarskim na dzieci czeka wiele atrakcji m.in. animacje na śniegu, teatrzyk, kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, pomiar prędkości, zawody o puchar ferii. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują dyplomy, odznaki, indeksy oraz medale za udział w zawodach. Na zwycięzców czekają liczne nagrody i puchary.

Autorski program szkolenia dzieci

Nasza szkoła jako pierwsza w Polsce opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach, rekomendowany przez SITN PZN. Został on stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia i wypływa z potrzeby przekazywania najmłodszym pasji do narciarstwa. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-14 lat, które zaczynają przygodę z narciarstwem oraz te, które chcą doskonalić swoje umiejętności.

Narciarski program dla najmłodszych składa się z 6 etapów:

etap 1_200etap 2_200etap 3_200etap 4_200etap 5_200etap 6_200

Kiedy młody adept narciarstwa przyswoi przypisane do poszczególnego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Misia Stramusia oraz indeks, w którym odnotowywane będą jego postępy w nauce.

 

Program

Niedziela 0900 - 1900: Możliwość odbioru pakietów kursowych.

PoniedziałekWtorekŚroda
1300 - 1345 Odbiór pakietów kursowych
1345 Spotkanie na stoku, podział na grupy szkoleniowe, wspólna rozgrzewka
1400-1600 Szkolenie narciarskie
1700-1800  NOWOŚĆ! Przedstawienie dla dzieci - Teatr Kultureska
1400-1600 Szkolenie narciarskie, tory narciarskie, zasady bezpiecznej jazdy
1300-1400 Atrakcje i animacje (na śniegu)
1400-1600 Szkolenie narciarskie, slalomy
Czwartek Piątek Sobota (oprócz 17.02 - VII Puchar Misia Stramusia)
1400-1630 Pomiar prędkości, trening na torach na odznaki i SKI CROSS
1800-1900 Klub Misia Stramusia: Warsztaty Góralskie
1300-1530 Zdobywanie 6 Odznak Misia Stramusia
1600 Wręczenie odznak, upominków, dyplomów
1700 Kulig z pochodniami wraz z instruktorami
1745 Zakończenie kursu przy ognisku
915 - 945 Odbiór numerów startowych
1000 - 1215 Rozgrzewka, oglądanie trasy slalomu z instruktorami, Zawody o Puchar Ferii Zimowych – slalom SKI CROSS (po przejeździe w zawodach rodzice odbierają dzieci)
1300 - 1330 Atrakcje i animacje (scena pod stokiem)
1330 Dekoracje zwycięzców zawodów, rozdanie pucharów, losowanie nagród spośród wszystkich uczestników zawodów

 

Atrakcje narciarskie...

Rozgrzewka z Misiem StramusiemRozgrzewka z Misiem Stramusiem

Każde szkolenie rozpoczynamy rozgrzewką, która pomoże uniknąć bolesnych kontuzji, poprawi koordynację i pewność poruszania się na nartach. Małym uczniom towarzyszyć będzie najwierniejszy kibic - maskotka Miś Stramuś, który podczas szkolenia nie tylko będzie mocno trzymać kciuki, ale także wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy. 

Narciarski tor przeszkódNarciarski tor przeszkód

Prowadzimy profesjonalne, efektywne i atrakcyjne szkolenia dzieci w formie zabawowej z wykorzystaniem przeszkód oraz slalomu. Podczas wykonywanych zadań dzieci nawzajem motywują się i wspierają się w dalszych ćwiczeniach.

Demon prędkościpomiar predkosci 150

Podczas czwartkowych zajęć przygotowaliśmy dla dzieci dodatkową atrakcję, jaką niewątpliwie jest pomiar prędkości na wytyczonym torze. Wszyscy uczestnicy kursu, niezależnie od wieku, mogą spróbować swoich sił w konkurencji zorganizowanej na specjalnie przygotowanym torze. Pomiar prędkości realizujemy za pomocą profesjonalnego sprzętu.

Zawody o Puchar Ferii Zimowych SKI CROSSZawody o Puchar Ferii

Na zakończenie kursu dzieci zmierzą się w pierwszych w swoim życiu prawdziwych zawodach o Puchar Ferii Zimowych. Przed zawodami instruktorzy organizują dla swoich grup trening, który ma na celu m. in. zapoznanie dzieci z trasą zjazdu.

6 Odznak Misia Stramusiaodznaki 150

Narciarski program dla najmłodszych przygotowany przez naszą szkołę składa się z 6 etapów. Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Misia Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA.

Ocena umiejętności ma na celu przyporządkowanie do odpowiedniego poziomu zaawansowania. Motywuje i zachęca młodych narciarzy do zdobywanie kolejnych etapów i podnoszenia swoich umiejętności, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa na stokach oraz zaszczepianie zdrowego trybu życia.

Od przedszkola do instruktoraOd przedszkola do instruktora

Nasza szkoła jako pierwsza w Polsce opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach, rekomandowany przez SITN PZN. Uczestnicy kursu po zdaniu egzaminu i osiągnięciu złotej odznaki upoważnieni zostają do uczestnictwa w pierwszym etapie kursu na instruktora narciarskiego pod warunkiem, że są w przedziale wiekowym 12-16 lat (kurs demonstratora)

...i pozanarciarskie

Miś Stramuś postanowił dla dzieci przygotować kilka niespodzianek w nadchodzącym sezonie. Nowością będą atrakcje pozanarciarskie, podczas których Miś Stramuś będzie zachęcał wszystkie dzieci do świetnej zabawy.

Atrakcje i animacjeAtrakcje i animacje

W każdy poniedziałek mamy specjalnie przygotowane SHOW NOWOŚĆ! dla naszych małych sportowców. Animacje na śniegu odbywają się w każdą środę, przy scenie obok ogródka zimowego, dzieci wraz z instruktorami i Misiem Stramusiem bawią się, śpewają i uczą układu tanecznego do Stramusiowej piosenki. W czwartki natomiast prowadzone są "warsztaty góralskie", podczas których dzieci mają mnóstwo świetnej zabawy, uśmiechu i zapoznają sie z folklorem góralskim.

Kulig z pochodniami zakończony ogniskiemkulig 150

Wszyscy uczestnicy kursów feryjnych spotykają się w piątek i wraz z instruktorami wybierają się na kulig z pochodniami, którego trasa biegnie wzdłuż malowniczych zakątków Zakopanego. Zimowy krajobraz, skrzący śnieg i blask pochodni na długo pozostaną w pamięci uczestników kursu.

Ogródek Misia StramusiaOgródek Misia Stramusia

Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich zimowy plac zabaw. W Zimowym Ogródku Misia Stramusia maluchy bawią się na karuzelach pontonowych lub na elektrycznych bujakach. To miejsce gdzie dzieci mogą odpocząć po szkoleniu narciarskim, ale również wspaniała alternatywa dla najmłodszych pociech, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z nartami.

Dyplomy, medale i pucharydyplomy i medale 150

Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy za udział i ukończenie kursu narciarskiego, certyfikaty oraz odznakę zdobytego poziomu jazdy technicznej, firmowe upominki, a zwycięzcy zawodów puchary i medale.

Narciarski indeks Misia Stramusiaindeks 150

Każde dziecko, które przystąpi do kursu feryjnego, otrzyma po piątkowym egzaminie z jazdy technicznej indeks Misia Stramusia, w którym odnotowywane będą jego postępy w szkoleniu narciarskim i informacje o zdanym egzaminie.

Gadżety Misia Stramusiagadgety 150

Uśmiechnięty Miś Stramuś uwielbia dzieci i wspiera ich podczas pierwszych kroków na nartach. Po tygodniowym kursie dzieci nie mogą rozstać się z Misiem, dlatego Miś postanowił stworzyć swoją własną kolekcję zabawek, ubrań oraz drobnych gadżetów, aby dzieci mogły mieć Misia przez cały rok przy sobie. 

Ceny

Cena: 600 zł  W przypadku rodzeństwa: drugie dziecko i każde kolejne 550 zł

Cena zawiera:

szkolenie wg programu

pomiar prędkości na wytyczonym torze

ciepły napój każdego dnia

udział w egzaminie i w zawodach

atrakcje i animacje wg programu

odznakę, indeks i nagrody za udział w kursie

medal za udział w zawodach

puchary i nagrody dla zwycięzców zawodów

udział w losowaniu nagród dla dzieci i rodziców

kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek

Cena nie zawiera:

karnetu narciarskiego

wypożyczenia sprzętu

Dla początkujących polecamy zakup karnetu punktowego: koszt jednego przejazdu wynosi 2,00 zł.

Dla średnich i zaawansowanych narciarzy korzystny jest karnet "Karta Misia Stramusia" ważny od poniedziałku do soboty w godz. 09.00-12.00 w cenie 180 zł*

 

Super oferta dla dzieci z kursów, z którą warto się zapoznać !

Wypożyczenie sprzętu na 6 dni "Bezpieczne dziecko" narty, buty, kijki, kask: 175  zł*

Obowiązkowe posiadanie kasku narciarskiego i karnetu narciarskiego.
W przypadku złych warunków atmosferycznych (deszcz, bardzo silny wiatr itp.), uniemożliwiających przeprowadzenie kursu narciarskiego, zajęcia grupowe zostaną zamienione na lekcję indywidualną o wartości 90 zł. Lekcja indywidualna do wykorzystania w umówionym czasie i terminie do końca sezonu 2018. Lekcja za nieprzeprowadzony kurs, nie podlega wymianie na gotówkę.
W razie wypadku, podstawą do zwrotu za niewykorzystany kurs lub opłacone wcześniej lekcje indywidualne, jest zaświadczenie lekarskie. Aby otrzymać zwrot, informację o zdarzeniu i anulację lekcji lub kursu należy przekazać osobiście lub telefonicznie do szkoły przed rozpoczęciem zajęć.

Porównanie

Porównanie kursów narciarskich dla dzieci

Prev Next

odznaki 150Dyplomy i medale

Wszystkie dzieci otrzymują dyplomy za udział i ukończenie kursu narciarskiego, certyfikaty, firmowe upominki, a zwycięzcy zawodów puchary i medale.

6 odznak Misia Stramusia6 odznak Misia Stramusia

Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin otrzymuje odpowiednią odznakę Misia Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA.

logo sitnPierwsi w Polsce

Nasz autorski program szkolenia dzieci jako pierwszy w Polsce otrzymał rekomendację SITN PZN

dzieci-na-nartach 100Autorski program szkolenia dzieci

Szkolenie małych dzieci to wielkie wyzwanie – nauka odbywa się przez zabawę i rywalizację, najlepiej w grupie rówieśników prezentujących podobne umiejętności.

Profesjonalny pomiar czasu"Demon Prędkości"

W czwartki każde dziecko, niezależnie od wieku, może spróbować swoich sił w organizowanym na specjalnie wytyczonym torze pomiarze prędkości.