Szkoła ekspertó

Eksperci Szkoły STRAMA

Jesteśmy dumni z tego, że w naszych szeregach znajdują się jedni z najlepiej wykwalifikowanych ekspertów i instruktorów jazdy na nartach i snowboardzie w Polsce.

 

Wszystkich nas łączy pasja do sportu, gór oraz ludzi i chcemy się nią dzielić. Poniżej przedstawiamy nasza kadrę ekspertów.

 

Katarzyna Strama - Ekspert: Narciarstwo

Instruktor narciarstwa SITN-PZN, Trener II klasy narciarstwa

Katarzyna StramaUrodzona 9 maja 1979 roku w Zakopanem. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, a następnie Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie uzyskując tytuł trenera ze specjalizacją w narciarstwie alpejskim.

Pierwsze kroki na nartach stawiała w wieku 5 lat uciekając spod oka matki Zofii zajętej 3 młodszymi siostrami. Narciarka z powołania - pełna pasji i zdeterminowana. Od pierwszych zjazdów na nartach, zdobytych przez jej ojca w składnicy harcerskiej, sport wypełnia jej życie. Oprócz profesjonalnego uprawiania narciarstwa, od 9 lat prowadzi również Szkołę narciarską i snowboardową STRAMA. Jej misją jest przekazywanie innym pasji do narciarstwa, które, jak twierdzi, jest nie tylko sportem, ale także sposobem na poznawanie świata.

Czytaj więcej: Katarzyna Strama

Krzysztof Horecki - Ekspert: Szkolenie kadr instruktorskich

Instruktor Wykładowca, Trener narciarstwa zjazdowego

Krzysztof HoreckiCzłowiek sportu – jest także instruktorem narciarstwa biegowego oraz międzynarodowym sędzią narciarskim – Delegatem Technicznym FIS.

Z zawodu mgr inż. geodeta, także poza sezonem zimowym związany z narciarstwem: projektuje trasy narciarskie zjazdowe i biegowe oraz profile skoczni narciarskich, prowadząc równocześnie obsługę geodezyjną w trakcie budowy tych obiektów, oraz wyciągów narciarskich i kolei krzesełkowych. 

Anielka Strama Cukier - Ekspert: Szkolenie dzieci

Instruktor narciarstwa SITN-PZN

Anielka Strama_CukierUrodzona 13 września 1981 roku w Zakopanem. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, a następnie Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Od dziecka związana z nartami, zimą i śniegiem.

Zacięcie i chęć osiągnięcia narciarskiego szczytu zaprowadziły ją do kadry narodowej alpejek. Niestety często pojawiające się kontuzje wyeliminowały ją z wyczynowego sportu. Pasja którą została zarażona w dzieciństwie przekazuje jako instruktor SITN-PZN innym - głównie dzieciom. Bakcyla narciarstwa jako Mama Antosia, Helenki i Hani zaczepia w sercach najmłodszych.

Poza nartami jej hobby to: wspinaczka górska, ski touring. Od 9 lat w teamie Szkoły STRAMA. 

Anna Guzik - Ekspert: Narciarstwo biegowe

Instruktor Wykładowca SITN PZN, Trener narciarstwa biegowego

Anna GuzikUrodzona 13 kwietnia 1979 roku w Nowym Targu. Przez całe swoje życie związana z narciarstwem biegowym. Za sprawą długoletnich tradycji narciarskich w rodzinie, zaczęła biegać na nartach jeszcze zanim dobrze nauczyła się chodzić. W pierwszych zawodach biegowych wystartowała mając cztery lata.

Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z tytułem Trenera Biegów Narciarskich. W trakcie kariery zawodniczej startowała w barwach Klubu KS Podhale Nowy Targ i osiągała liczne sukcesy na arenie krajowej. Od 2002 r. zawodowo związana jest z firmą STRAMA, gdzie od 2005 r. pracuje jako główny ekspert Strama Racing Program, zaopatrującego w sprzęt narciarski całą „młodą biegającą Polskę”. Jednocześnie od 2003 r. jest czynnym instruktorem narciarstwa biegowego, od 2012 telemarkowego - w Szkole narciarskiej Strama. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, została w tym roku Instruktorem Wykładowcą SITN-PZN w biegach narciarskich, Delegatem Technicznym PZN oraz członkiem Komisji Biegów SITN PZN.

Poza nartami jej wielką pasją jest motocyklowanie, co roku przemierza na motocyklu kilkanaście tysięcy kilometrów, dumnie reprezentując płeć piękną w tym męskim świecie...

Andrzej Maciej Cukier - Ekspert: Bezpieczeństwo

Instruktor SITN-PZN

Maciek CukierUrodzony 23 lutego 1971 roku w Zakopanem. Ratownik górski, ski–alpinista, instruktor narciarstwa oraz przewodnik. Jest Starszym Ratownikiem Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem (aktywnie w latach 1998-2002).

Wielokrotny Mistrz Polski w skialpinizmie i uczestnik międzynarodowych zawodów w skialpinizmie we Francji. Kapitan polskiej drużyny na Mistrzostwach Świata w skialpinizmie w 2002 roku. Jest członkiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Klubu „Archimedes” (płetwonurek TOPR, KDP, CMAS), Klubu Wysokogórskiego w Zakopanem, Stowarzyszenia Przewoźników Wysokogórskich i Zespołu Regionalnego im. Bartusia Obrochty.

Czytaj więcej: Maciek Cukier

Marcin Łuszczewski - Ekspert: Szkolenie dzieci

Instruktor PZN

Marcin ŁuszczewskiUrodzony 22 września 1982. Ze sportem związany od dzieciństwa. Przez wiele lat rozwijał swoje umiejętności narciarskie i to właśnie tej dyscyplinie postanowił się w pełni poświęcić.

Studia w kierunku turystyki zdrowotnej zakończył obroną pracy pt. „Wpływ wprowadzenia nart carvingowych na zwiększenie liczby wypadków na polskich stokach”. Od tego czasu rozwija się i doskonali się jako instruktor narciarstwa. Prowadzi liczne szkolenia grupowe i kursy w zakresie narciarstwa. Jest szczególnie ceniony za wspaniały kontakt z dziećmi. Dzięki unikalnemu podejściu oraz pomysłowym ćwiczeniom i zabawom na śniegu, nieprzerwanie cieszy się opinią ulubieńca wśród najmłodszych narciarzy.